{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

CO ČEKÁ ČESKÝ FLORBAL V ROCE 100. VÝROČÍ REPUBLIKY

Obrázek ke článku
1. 1. 2018

I když kampaň k pražskému světovému šampionátu běží již na plné obrátky a členové Českého florbalu v exkluzivním předprodeji získali jako první své vstupenky, nebude nejvýznamnější florbalový turnaj v Praze jediným lákadlem celého roku 2018, který je rokem 100. výročí založení republiky.

Již v polovině ledna se můžeme těšit na souboje regionálních výběrů mládeže následované finálem Poháru České pojišťovny v severočeském Mostě 16. ledna. Tím však program začátku roku zdaleka neskončí. Po dva týdny se na přelomu ledna a února bude bojovat o 15 místenek na MS v Praze v kvalifikačních turnajích po celém světě, po kterých bude během února a začátku března následovat slavnostní losování základních skupin MS a start veřejného předprodeje vstupenek.

Únor ale nabídne i přípravné trojutkání reprezentace juniorů v Chomutově a elitní ligové soutěže se budou pomalu připravovat na play-off, které naplno vypukne v první polovině března. Boje o mistrovské tituly budou zuřit na florbalových hřištích až do 21. dubna, kdy se odehraje již sedmé Superfinále florbalu, poprvé v historii v Ostravě.

O týden později se fanoušci mohou těšit na domácí turnaj Euro Floorball Tour mužů. Vskutku bohatý předkrm prosincového MS bude velmi pravděpodobně podáván na Moravě, o hostiteli bude rozhodnuto během prvních týdnů nového roku. Poté žezlo převezme reprezentace juniorek, která svůj první cyklus pod vedením Tomáše Martiníka dokončí na MS ve Švýcarsku.

Po květnovém MČR žáků a přihláškách do soutěží bude v červnu následovat Valná hromada i losování sezóny 2018/2019 v Brně. Vedle příprav na novou sezónu se tradičně udělí také individuální ocenění v anketě Florbalista sezóny během galavečera v Praze a v posledním týdnu před startem prázdnin se v Polsku odehraje akademické MS.

Florbalisté ale prázdniny budou prožívat aktivně, vedle mnoha letních turnajů se opět sejde nejtalentovanější florbalová mládež, tentokrát však poprvé v historii půjde o oficiální reprezentační akci.

Start sezóny 2018/2019 se ale v tu dobu bude již neúprosně blížit. Podzimní ligový program tentokrát nenaruší Pohár mistrů, který se z říjnového termínu posunuje až na leden 2019, nýbrž nový mezinárodní termín, který IFF zasadila do třetího říjnového víkendu.

Listopadové EFT pak už jen zažehne florbalovou horečku, o pár týdnů později totiž odstartuje MS mužů, které se do Česka velmi pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2030.

Český florbal Vám přeje úspěšný rok nejen na florbalových hřištích!