FINOVÉ A ESTONCI SE STALI DALŠÍMI ÚSPĚŠNÝMI KVALIFIKANTY, RADUJE SE I TŘETÍ POLSKO

4. 2. 2018

​Evropská část kvalifikací na prosincové mistrovství světa v Praze je minulostí. V estonském Tallinu se rozdaly hned tři vstupenky, a to pro úřadující šampióny z Finska, domácí Estonce a jako třetí se mohli radovat i Poláci, kteří uspěli jako nejlepší tým z třetí pozice.

Úřadující šampióni z Finska nenechali v Estonsku nikoho na pochybách, že by měli v prosinci v Praze chybět. Kvalifikaci propluli bez jediné ztráty se 111 vstřelenými brankami a pouhými třemi obdrženými. To jim vyneslo první místo.

Druhé postupové místo patří domácím Estoncům, kteří potvrdili roli deváté nejlepší reprezentace a postoupili do Prahy jen s jedinou porážkou, a to od finského týmu. Cestu kvalifikací neměli ale tak jednoduchou jako Finové. O své místo totiž museli bojovat v zápase proti Polsku, se kterým dokonce po první třetině prohrávali 0:3. Zápas se jim ale ve druhé a poslední třetině povedl otočit na konečných 5:4, a tím si zajistili jedno z deseti evropských míst na mistrovství světa.

Smutnit však nakonec nemuseli ani Poláci, kteří se do Prahy podívají jako nejlepší tým ze třetích pozic.