FINSKO SLAVÍ PO PORÁŽCE ŠVÉDSKA ZLATO NA MS 2018

9. 12. 2018

Vrchol světového šampionátu 2018 v Praze je minulostí. Do finále se probojovali Finové se Švédy, kteří na sebe narazili už v základní skupině. Finsko napravilo porážku z úvodu turnaje, a navíc obhájilo titul z MS 2016.

6 : 3
1:01:14:2 -:-
Branky: 4. Juha Kivilehto, 24. Peter Kotilainen, 47. Juha Kivilehto, 49. Peter Kotilainen, 50. Nico Salo, 59. Sami Johansson - 28. Alexander Galante Carlström, 43. Alexander Rudd, 56. Alexander Rudd

Oba týmy hrály od prvních minut aktivně do útoku. Lepší zakončení ale ukázali Finové, za něž se trefil Juha Kivilehto. Švédsku ani přesto zaváhání v obraně nevadilo a stále chodilo do rychlých kombinací. Jeho snahu o vyrovnání utlumilo až vyloučení Rasmuse Enströma, během kterého Finsko získalo mírnou převahu. Ke konci první třetiny se však další střela do sítě už nedostala a skóre zůstalo 1:0.

Vydařený nástup do druhého dějství měli opět hráči Suomi. Z volného prostoru zvýšil náskok svého mužstva Peter Kotilainen. Rozdíl mohl být o chvíli později ještě výraznější, jenže Finové neproměnili velkou šanci z místa vedle brankoviště. A tak se svojí příležitosti chytili Švédové. Střelecky se prosadil Alexander Galante Carlström a zdramatizoval finálový zápas.

Ve třetí třetině Švédsko smazalo manko, když vyrovnalo na 2:2. Finové ale úderně odpověděli třemi góly v řadě. Deset minut před koncem duelu tak udělali důležitý krok směrem k titulu mistrů světa. A nic na tom nezměnilo ani úspěšné trestné střílení Alexandera Rudda. Finové se stali podruhé za sebou a celkově počtvrté v historii světovými šampiony. Konečný výsledek byl 6:3.