LOTYŠSKO VYBOJOVALO NAD NĚMECKEM 5. MÍSTO

9. 12. 2018

Ještě před samotným vrcholem šampionátu v podobě souboje o medaile přišly na řadu zápasy o 5. příčku, kde bojovali Němci s Lotyši, a o 7. místo mezi Dánskem a Norskem. Týmy se od 5. po 8. místo seřadily v tomto pořadí: Lotyšsko, Německo, Norsko, Dánsko.

3 : 5
0:22:21:1 -:-
Branky: 28. Julian Nihlén, 29. Erik Schuschwary, 59. Alexander Burmeister - 7. Rolands Kovalevskis, 12. Toms Akmenlauks, 21. Rolands Kovalevskis, 24. Atis Blinds, 58. Toms Akmenlauks

V souboji Lotyšů s Němci v první třetině vítězily zkušenosti s velkými zápasy nad mládím a talentem. Utkání bylo od začátku opticky vyrovnané, nicméně Němci se nedokázali gólově prosadit, naopak Lotyši zkušeně využili přesilovou hru a následně rychlý únik do otevřené obrany.

Lotyši v úvodu prostřední části navýšili své vedení na 4:0 a zdálo se býti rozhodnuto. Němci se však nepoložili, vzali si oddechový čas a krátce před polovinou utkání dvakrát za sebou skórovali.

V závěrečné třetině se Němci snažili Lotyše dostat pod tlak, ti se však dobře bránili a trpělivě čekali na svou šanci. Ta přišla dvě a půl minuty před koncem, kdy se při hře Němců bez brankáře z rychlého protiútoku trefil Toms Akmenlauks. Němci poté sice ještě snížili, na víc se však již nezmohli.

Zkušenosti s velkými zápasy rozhodovaly také v úvodní třetině souboje mezi Dánskem a Norskem. Norové poprvé odcházeli do šaten s tříbrankovým náskokem. Dvakrát se prosadil jeden z nejlepších hráčů florbalové historie Ketil Kronberg.

Ve druhé třetině se hra poněkud otevřela, padlo celkem šest branek. Náskok Norů nicméně zůstal neměnný, i po prostředním dějství vedli o tři branky. Velezkušený Kronberg ke svým dvěma brankám z úvodní části přidal ještě nahrávku.

Ve třetí třetině Norové svůj tříbrankový náskok, který drželi od 18. minuty zápasu, ještě vylepšili. Vstřelili dvě branky, zatímco Dánové jen jednu. Diváci si užili celkem čtrnáct gólových zásahů.

5 : 9
1:43:31:2 -:-
Branky: 13. Mikkel Skov Nielsen, 30. Mikkel Skov Nielsen, 35. Mikkel Skov Nielsen, 36. Jesper Roland Bückner, 46. Lukas Eldholm - 10. Ole Martin Jansson, 11. Ketil Kronberg, 18. Ketil Kronberg, 18. Robin Perzan Norstrøm, 33. Patrick Hjemgård, 34. Daniel Gidske, 37. Ludvik Hansen, 55. Daniel Gidske, 58. Patrick Hjemgård