POSLEDNÍ MÍSTENKU DO PRAHY VYBOJOVALA KANADA, SEZNAM ÚČASTNÍKŮ JE TAK KOMPLETNÍ

11. 2. 2018

Kvalifikační zápasy na prosincové Mistrovství světa v Praze skončily. O poslední místo o víkendu zabojovali florbalisté Kanady a USA ve dvou vzájemných zápasech, které určily, že v prosinci uvidíme hráče kanadské reprezentace.

Úvodní zápas mezi Kanadou a USA byl velice vyrovnaný, oba týmy se soustředily na precizní obranu a tak jsme příliš šancí na jedné či druhé stran neviděli. Do vedení se dostali v závěru první třetiny američtí hráči, když se prosadili zásluhou přesné trefy Williama Erikssona. Tento gól byl na dlouho minut jediný, protože vše podstatné se nakonec událo až v poslední dvacetiminutovce.

Třetí třetina byla ve znamení dotahování Kanady a následného obratu. Gólově úrodné byly první dvě minuty, ve kterých nejprve vyrovnal Felix Robillard, posléze vrátil do vedení USA  Maurin Ruegg a vyrovnat se povedlo Billovi Petrieovi. Na tohle všechno stačilo hráčům sedmadevadesát sekund. Rozhodující moment přišel v závěru sedmačtyřicáté minuty, v té o výhře Kanady rozhodl  Valtteri Viitakoski. Kanada tak zvládla zápas otočit ve svůj prospěch a připsat si důležité vítězství.

Druhé utkání bylo rovněž hodně herně vyrovnané, i když mírnou střeleckou převahu měli opět hráči Kanady, kteří si postupem času vypracovali drobný náskok. Ten pak udrželi až do závěru utkání. Po dvou prohraných třetinách 1:2 z pohledu amerického týmu byl stav před posledním dějstvím 2:4, což bylo pro americký tým málo.

V poslední třetině museli florbalisté Ameriky otevřít hru, ale prosadit se přes dobře hrající obranu Kanady se jim dlouho nedařilo. Zdařilo se to až v samotném závěru, kdy góly Raphaela Moriho a Mattiase Hansena americký tým vyrovnal. Poslední slovo měl ale Felix Robillard, když osmnáct sekund před koncem pečetil kanadský postup na MS střelou do prázdné brány.