{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

POSLEDNÍ OSTRÝ TEST S NEJLEPŠÍ TROJICÍ: NOMINACE MUŽŮ NA EFT

Obrázek ke článku
3. 10. 2018

Dva týdny dělí mužský národní tým od Euro Floorball Tour, mezinárodního turnaje, který jako poslední prověří připravenost českého týmu v utkáních s ostatními týmy světové špičky. Národní tým už nyní ví, v jakém složení do švédské Uppsaly na EFT odcestuje.

Téměř dvouletá práce národního týmu v čele s finským koučem Petri Kettunenem pomalu spěje ke svému vrcholu, domácímu šampionátu, který se na začátku prosince odehraje v Praze. V polovině října, změnou mezinárodního termínu absolvují hráči Česka, Švýcarska, Švédska i Finska Euro Floorball Tour, poslední mezinárodní zápasy před MS.

Trenér Petri Kettunen povolal dvacet hráčů do pole a dva brankáře. Mezi nominovanými jsou stálice reprezentace i hráči, kteří se v průběhu posledních měsíců přípravy potýkali se zdravotními komplikacemi. „Nominace je opět trochu poznamenána zraněními a zdravotními potížemi, které nás trápily už při posledních reprezentačních akcích. Zároveň nominace na Euro Flooorball Tour neznamená, že hráče pro domácí Mistrovství světa nebudeme vybírat i z těch, kteří nejsou nominováni do Švédska,“ říká k dvaadvacítce nominovaných Kettunen.

Cíle realizačního týmu pro EFT jsou jasné: „Na Euro Floorball Tour budeme mít poslední příležitost získat veškeré potřebné informace o hráčích a jejich hře na mezinárodní úrovni, které budeme moct zužitkovat směrem k nadcházejícímu šampionátu. Chceme si být naprosto jistí, že pro mistrovství světa zvolíme to nejvhodnější složení týmu. Jedním z úkolů bude tvoření herních formací, které bychom případně mohli použít i pro šampionát.“

A co čeká kouč českého národního týmu od samotného turnaje? „Má zkušenost z těchto závěrečných EFT před mistrovstvím světa je, že se od ostatních liší. Na jednu stranu se hráči snaží předvést co nejlepší výkon, aby si tak vysloužili nominaci na šampionát, vedle toho ale nechtějí týmy vyrukovat se svými nejsilnějšími zbraněmi. Hodně se tedy taktizuje. Ani my nebudeme chtít prozradit úplně všechno.“

Program reprezentace mužů na EFT  v Uppsale (SWE):
Pátek 19. října

19:15 Švédsko – Česko

Sobota 20. října

15:15Česko – Finsko

Neděle 21. října

14:00 Švýcarsko – Česko

Nominace reprezentace mužů na EFT  v Uppsale (SWE):

Lukáš Bauer, Florbal MB
Lukáš Souček, 1. SC Vítkovice

Jiří Bauer, FBC Ostrava
Marek Beneš, Tatran Střešovice
Jiří Curney, Florbal MB
Adam Delong, 1. SC Vítkovice
Patrik Dóža, Floorball Köniz (SUI)
Milan Garčar, AC Sparta Praha
Lukáš Hájek, 1. SC Vítkovice
Jakub Hubálek, 1. SC Vítkovice
Matěj Jendrišák, Linköping IBK (SWE)
Martin Kisugite, UHC Tigers Langnau (SUI)
Mikuláš Krbec, Florbal Chodov
Filip Langer, Tatran Střešovice
Ondřej Němeček, Linköping IBK (SWE)
Tom Ondrušek, Florbal Chodov
Martin Pražan, Florbal Chodov
Josef Rýpar, 1. SC Vítkovice
Patrik Suchánek, FC Helsingborg (SWE)
Daniel Šebek, FC Helsingborg (SWE)
Lukáš Veltšmíd, Alligator Malans (SUI)
Ondřej Vítovec, Tatran Střešovic

Změny v nominaci k 15. říjnu:

Nezúčastní se:

Lukáš Hájek, 1. SC Vítkovice (zdravotní důvody)

Zúčastní se:

Radek Valeš, FBC Liberec