{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ROK DO MS 2018 - ROZHOVOR S HENRIKEM STENBERGEM

Obrázek ke článku
16. 12. 2017

MS ve florbale napsalo spoustu velkých příběhů. Třeba gól Henrika Stenberga, který zajistil Švédsku zatím poslední zlatou medailu na MS. Už za rok bude Praha hostit největší sportovní akci v Česku v roce 2018. Pokud jsi člen českého florbalu, pořiď si vstupenky na florbalový svátek a konkrétně české zápasy právě teď. Předprodej je otevřený na Ticketportalu do konce tohoto prosince.

Henriku, jak se daří?
Je to fajn, není nač si stěžovat. Posledních pět let hraju florbal jako profesionál, a tak si ten život teď opravdu užívám.

Co si pamatuješ ze svého prvního šampionátu?
Bylo to v roce 2010. Hodně jsem dřel, abych mohl být součástí reprezentace mužů po tom, co jsem hrál na juniorských šampionátech v roce 2007 a 2009. Pokaždé je to skvělý pocit, když oblékám ten žluto-modrý dres. Mou nejsilnější vzpomínkou na to mistrovství je finále proti Finsku. Byl to jejich domácí šampionát a ten rámus byl ohlušující, museli jsme si navzájem psát na tabletech.

Jak vzpomínáš na šampionát v roce 2014?
Ta celá atmosféra… bylo to vážně fajn hrát doma ve Švédsku. Na každém našem utkání bylo téměř plno. Dokonce i moje rodina přijela na finálový víkend do Göteborgu. Každá podpora navíc je fajn.

Dokážeš si vybavit a popsat moment těsně před tím vítězným gólem, který jsi vstřelil ve finále?
Na ty chvíle před gólem si moc nepamatuji. Vím jen, že to bylo hodně vyrovnané utkání a jak jsem cítil, že ten další gól bude vítězný.

Když na ten gól vzpomínáš, jaký je to pocit?
Rád na tenhle konkrétní gól vzpomínám. Je to jedna z nejlepších vzpomínek a pocitů mé kariéry. Opravdu jsem věřil, že by to pro nás mohl být vítězný gól a nakonec skutečně byl.

Byl to tvůj nejdůležitější gól v kariéře?
Rozhodně jedním z nich. Samostatný nájezd při náhlé smrti, když jsme vybojovali druhý švédský titul se Storvretou mezi ně také patří. Vyrovnaná utkání, která nakonec přeci jen vyhrajeme, jsou vážně zábavná. Neexistuje větší odměna než vítězství.

Připomínali ti ten gól hodně i v pokročilejších dobách tvé kariéry?
Ano, je to moment, který si hodně lidí pamatuje a samozřejmě je zajímavé proto, že to bylo na domácím šampionátu.

Jak moc je pravděpodobné, že budeš v sestavě pro MS 2018 v Praze?
Švédsko má tu největší konkurenci a vždy je hodně hráčů, kteří mají na to být nominováni. Mým cílem je být jedním z nich! Zúčastnil jsem se čtyř posledních šampionátů, a jestli půjde všechno tak, jak si přeji, a moje tělo vydrží ve formě, moje šance jsou celkem slušné.

Věříš, že tentokrát Švédsko vyhraje?
Ano, vždy jsme největšími favority na vítěze. Máme ty nejlepší hráče a vedení ze všech zúčastněných zemí.

Jak bys pozval diváky na mistrovství světa v Praze? Proč by měli přijít a co mohou očekávat?
Bude tam ten nejlepší světový florbal, jaký můžou vidět. Mistrovství světa je vždy velká party!

Koupit vstupenky ►