{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ROK DO MS 2018 - ROZHOVOR SE SIMONEM STUCKIM

Obrázek ke článku
13. 12. 2017

MS ve florbale napsalo spoustu velkých příběhů. Třeba gól Simona Stuckiho, kterým Švýcarsko vzalo Česku medailové naděje v roce 2008.  Už za rok bude Praha hostit největší sportovní akci v Česku v roce 2018. Pokud jsi člen českého florbalu, pořiď si vstupenky na florbalový svátek a konkrétně české zápasy právě teď. Předprodej je otevřený na Ticketportalu do konce tohoto prosince.

Simone, jak teď žiješ?
Co se florbalu týče, tak pouze trénuji juniory a jsem jedním z komentátorů přenosů z domácích utkání Tigers Langnau. Už nehraji. Abych ale zůstal ve formě, hraji jednou týdně s pár kamarády in-line hokej. V soukromém životě stále pracuji jako řezník a v listopadu 2017 jsem si koupil dům. Je na něm ještě hodně práce s rekonstrukcí.

Co si pamatuješ ze svého prvního šampionátu?
Nejvíce pamětihodný moment z šampionátu ve Švédsku v roce 2006 jsem zažil v zápase Švýcarska proti Švédsku ve skupině. (4:4 v Malmö) – Dal jsem gól a potom jsem skočil mezi diváky, abych políbil svoji přítelkyni (nyní manželku).

Jak vzpomínáš na šampionát v roce 2008?
Často s kamarády řešíme, které mistrovství bylo to nejlepší, a s většinou jsme se shodli, že to bylo právě v roce 2008. Nejen proto, že jsme získali medaili a díky atmosféře v O2 areně. Už to prostředí a úroveň organizace v Ostravě byly fantastické. Pamatuji si, jak jsme se jeden den před šampionátem šli do haly podívat na hokej. A druhý den ráno už byla hala připravená na náš trénink. Upřímně můžu říct, že hraní v České republice včetně Euro Floorbal Tours jsem si vždy velmi užil, protože úroveň organizace byla vždy na nejvyšší úrovni.

Dokážeš si vybavit a popsat moment těsně před tím vítězným gólem, který jsi vstřelil při utkání o bronz?
Vzpomínám si, jak jsem svému spoluhráči z lajny říkal těsně před tím: „Pojďme tam a udělejme to teď …” a udělali jsme to. Ten gól samotný samozřejmě nikdy nezapomenu.

Když na ten gól vzpomínáš, jaký je ten nejsilnější pocit?
Těsně potom, co jsem vstřelil branku, do té doby neuvěřitelně hlučný dav úplně ztichnul. Mohli jste slyšet jen Švýcarské fanoušky někde v dálce slavit. Byl to „husí kůže” moment a já jsem okamžitě pochopil, že jsme přeci jen vyhráli medaili. Byli jsme tak blízko finále (semifinále se Švédskem jsme prohráli v prodloužení) a málem jsme potom přišli i o bronz…

Byl to tvůj nejdůležitější gól v kariéře?
Měl jsem to štěstí vstřelit hodně rozhodujících branek v prodloužení za svůj klub, ale s ohledem na následky byl tento bronzový gól rozhodně tím nejdůležitějším, ano.

Připomínali ti ten gól hodně i v pokročilejších dobách tvé kariéry?
Mnohokrát – a často jsem koukal na video.

Těšíš se na šampionát 2018 v Praze? Přijedeš se na nějaké zápasy podívat?
Je spíše nepravděpodobné, že bych byl na místě, ale rozhodně budu turnaj sledovat online, a pokud to bude možné, tak i v televizi.

Věříš, že Finsko znovu zvítězí, nebo přišel čas pro ostatní?
To je těžké odhadnout. Finsko, ale především Švédsko, mají silnou vítěznou mentalitu. Je náročné je porazit. Sám jsem se příliš často snažil Švédy porazit, ale nikdy to nefungovalo. Švýcarsko a Česká republika na světovém šampionátu nepotřebují jeden perfektní den. Potřebují dva za sebou: semifinále a finále.

Jak bys pozval diváky na mistrovství světa v Praze? Proč by měli přijít a co mohou očekávat?
Zaprvé světový šampionát ukazuje sport na jeho nejlepší úrovni, což je zábava sledovat. Nadto ale akce jako tyto přináší tolik navíc, mají svou speciální auru. Jak říká moje žena: „Skvělý moment dát si pár piv klidně s fanouškem soupeře.” A myslím si, že Praha má mnoho míst, kde je tohle možné.

Koupit vstupenky ►