{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ROZLOSOVÁNÍ SKUPIN MS BUDE PLNÉ OSOBNOSTÍ

Obrázek ke článku
28. 2. 2018

Už ve čtvrtek v 18 hodin budete moci na ČT sport a na facebooku Českého florbalu živě sledovat slavnostní rozlosování skupin pro prosincové mistrovství světa. Osud šestnácti účastnických zemí budou mít v rukou osobnosti z domova i ze světa v čele s finským ostrostřelcem Terem Tiitu, který rozhodl finále na pražském šampionátu v roce 2008. Přenosem provede moderátorka Událostí Daniela Písařovicová.

Dalšími hosty losu budou mimo jiné představitelé nejvyšších institucí pořadatelské země a města, člen vládní komise sportu Milan Hnilička či předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Chybět samozřejmě nebudou zástupci florbalového světa, z českých se můžete těšit na Milana Tomašíka a Filipa Šumana, ze zahraničních také na generálního sekretáře IFF Johna Liljelunda.

Ještě zajímavější a napínavější bude pro diváky pohled do publika. „Své“ skupiny budou na místě kromě domácích nervózně vyhlížet také zástupci Švédska, Finska, Švýcarska, Polska či Slovenska. Bezprostředně po rozlosování budou součástí přenosu i rozhovory právě s nimi. Český ohlas bude patřit hlavnímu trenérovi Petrimu Kettunenovi, ze stejné pozice promluví také kouč Švédů Mikael Hill a trenér švýcarského výběru David Jansson. Prostor k vyjádření za Finsko dostane Tero Tiitu, který jistě prozradí to, zda budou doma opěvovat jeho ruce po losování stejně jako po památném zlatém gólu před deseti lety.