{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ŠESTNÁCT MÍST PRO MISTROVSTVÍ SVĚTA JE OBSAZENO

Obrázek ke článku
13. 2. 2018

V posledních třech týdnech spojovalo třicet tři florbalových zemí jedno velké přání, postoupit na mistrovství světa mužů, které se odehraje v prosinci v Praze. Patnáctka úspěšných definitivně vykrystalizovala v neděli. Šestnáctým týmem je samozřejmě pořádající Česká republika.

Florbal se už definitivně rozšířil mimo evropský kontinent a dokazuje, že širší špička se může pomalu vyrovnávat. Jako první se totiž rozehrála kvalifikační skupina na jihokorejském ostrově Jeju. Z ní hned po odehrání skupin přímo postoupily Austrálie a Singapur, které nakonec po semifinálových bitvách doplnily Japonsko a Thajsko.

Termínově navázala evropská kvalifikace, rozdělená kvůli počtu účastníků do čtyř skupin hraných na třech místech (Tallinn, Nitra, Valmeira). Z každé skupiny postupovaly první dva týmy rovnou, třetí musely čekat na vzájemné srovnání, z nějž do Prahy míří další dvě mužstva. Uspěli nakonec všichni favorité, pořadatelské státy a také všechny země sousedící s Českem. V prosinci se tedy v Praze můžeme těšit na výběry Finska, Estonska, Polska, Švédska, Slovenska, Německa, Švýcarska, Lotyšska, Norska a Dánska.

Poslední kvalifikační skupina sestávala ze dvou družstev, která spolu sehrála fotbalovým způsobem dva duely. V obou vyrovnaných bitvách se nakonec o gól radovala domácí Kanada, která tak z účasti na MS vyřadila USA, jež mohly obhajovat jedenáctou příčku z posledního šampionátu.

Všechna družstva i fanoušci teď s netrpělivostí očekávají rozlosování mistrovského turnaje. Sledovat jej můžete živě na kanálech IFF i Českého florbalu 1. března od 18 hodin.