SOUPEŘEM ČESKÉHO TÝMU VE ČTVRTFINÁLE BUDE DÁNSKO

5. 12. 2018

Po nelichotivém debaklu 0:25 proti Švédsku se Dánové přes noc zmobilizovali a v osmifinále postoupili přes dosud neporažené Estonce. Dánsko vyválčilo těsnou výhru 3:2 a zítra se od 19:30 v O2 aréně postaví ve čtvrtfinálovém souboji českému národnímu týmu.

3 : 2
1:00:12:1 -:-
Branky: 8. Emil Odfeldt, 46. Jesper Schmidt, 52. Mikkel Skov Nielsen - 33. Patrik Kareliusson, 47. Mats Tamme

Hned od začátku utkání byly k vidění zajímavé akce na obou stranách. Dánsko otevřelo skóre na začátku 8. minuty, kdy Emil Odfeldft překonal brankáře Vaigura střelou z levé strany nad jeho rameno. Velice dobrou příležitost na srovnání mělo Estonsko v druhé polovině třetiny, ale nabídnutou pětiminutovou početní výhodu nevyužilo. V závěru zachránil dvakrát Dánsko od inkasování vyrovnávací branky brankář Trolle.

Estonci se dočkali zaslouženého vyrovnání ve 33. minutě, Patrik Kareliusson zkusil poslat míček zpoza branky před bránu, což se mu vyplatilo, jelikož dánský obránce si ho srazil do vlastní sítě. A Estonsko mohlo jít rázem do vedení, dvojí zakončení Saviho brankář Trolle zlikvidoval. Šance hostujícího týmu pokračovaly, ale ani přesilovka jim ke gólu nepomohla.

Estonsko i ve třetí části pokračovalo ve své aktivitě, jenže inkasovalo po dalekonosném zakončení Jespera Schmidta, na které brankář příliš neviděl. Estonci však přispěchali s rychlou odpovědí, za necelou minutu využil dostatek prostoru na levé straně Mats Tamme. Estonce vyrovnávací gól nakopl k dalšímu tlaku, Dánsko se však znovu dostalo do vedení po rychlém brejku, který proměnil Mikkel Skov Nielsen.

Estonsku se povedlo pět minut před koncem dopravit míček do sítě, jenže gól nebyl kvůli vysoké holi uznán. Když Estonci ke srovnání nevyužili ani závěrečný tlak, kdy hráli v šesti hráčích v poli, radovali se z postupu do další fáze turnaje Dánové. Ti se zítra od 19:30 v O2 aréně pokusí vzdorovat českému národnímu týmu ve čtvrtfinálové bitvě.