{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VÝHRU SE ŠVÝCARY JSME UŽ POTŘEBOVALI, VÍ ŠEBEK

Obrázek ke článku
5. 11. 2017

Daniel Šebek si ve druhém utkání na Euro Floorball Tour ve švýcarském Kirchbergu proti domácím Švýcarům připsal dvě branky a nahrávku. Byl vyhlášen hráčem utkání a výrazně přispěl k výhře českých florbalistů 5:4 po nájezdech.

Po dlouhé době se českému týmu podařilo vyhrát nad Švýcary. Jaký bude mít tento úspěch vliv na další práci?
Já doufám, že velký. Myslím si, že jsme to už potřebovali a jsem rád, že se to konečně podařilo. Doufám, že na to dokážeme navázat.

Od začátku zápasu jste drželi Švýcary pod tlakem, ale byl to právě soupeř, který se dostal do dvougólového vedení. Jak těžká to byla rána pro sebevědomí týmu?
Trošku rána to byla. Ale my sami jsme z té hry měli dobrý pocit a věřili jsme si, že ty góly přijdou, i když jsme inkasovali my. Ale z té hry jsme měli víc, takže jsme si věřili. O první přestávce jsme si to v šatně důrazně řekli, jenom hráči. Od našeho prvního gólu se to odpíchlo a začalo to tam padat.

Ve druhé třetině přišel obrat. Bylo to tedy způsobeno tím, že jste trpělivě vytrvali ve své hře?
Přesně tak, hráli jsme to, co jsme chtěli. Ze začátku nám to tam nepadalo, ale ve druhé třetině jsme ty šance začali proměňovat a bylo to dobré.

Jste důležitým členem národního týmu, první volba mezi levými křídly. Na to jste dlouho nebyl zvyklý. Kde nastal ten zlom?
Když jsem byl v reprezentaci dříve za trenéra Trnavského, tak jsem byl nováček. Trenér Cepek mě zpočátku nenominoval. Potom, když jsem se vrátil, tak jsem se snažil hrát svoji hru. Nevím, jak to cítí trenéři, ale já se snažím hrát tak, jak umím. Ale nevnímám to tak, že bych na sobě měl nějaký tlak.

Před sezónou jste se z Wileru přesunul do Helsingborgu. V týmu z nejlepší ligy světa máte důležitější roli než v týmu švýcarského mistra. Vnímáte to tak?
Měl jsem štěstí, že se mi zpočátku dařilo a trenér mi věřil. Já jsem se mu to snažil vracet ve výkonech a po té přípravě nám začátek sezóny vyšel. A vyšel i mně. Jsem za to rád a zatím si to užívám.

Jak Švédi v současnosti nahlížejí na české hráče v jejich lize?
Já si myslím, že si to každý musí uhrát. Když člověk hraje dobře, tak ho i ti kluci berou jinak. Já a Patrik Suchánek jsme zapadli v Helsingborgu úplně v pohodě. Žádný problém se soupeři, že by třeba řvali něco na Čechy, jsem neměl. To spíš předtím ve Švýcarsku. Když jde do ligy cizinec, tak si to tam prostě musí uhrát, protože jinak vždycky dostane přednost místní hráč.