{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ŽIVĚ: ČEŠI NADĚLILI DÁNSKU DESET BRANEK A JSOU V SEMIFINÁLE

Obrázek ke článku
6. 12. 2018

Češi úspěšně vstoupili do vyřazovacích bojů domácího šampionátu ve čtvrtfinále proti Dánsku. Dvěma slepenými góly se dostali do dvoubrankového vedení, svého soupeře téměř nepustili ke slovu a zvítězili rozdílem devíti branek. Jendrišák zaznamenal první hattrick v kariéře na MS, zároveň je to nejvyšší výhra Časka ve čtvrtfinále na MS.

Česko – Dánsko 10:1

textový online
Český florbal / IFF

videopřenos
IFF

Češi zažili povedený start do utkání a rychle se dostali do dvoubrankového vedení. Na konci páté minuty se svou první střelou ještě Josef Rýpar neuspěl, ale jeho druhé zakončení z pravé strany už zapadlo k zadní tyči. Čechům stačilo ke vstřelení další branky jedenáct vteřin. Jendrišák našel od mantinelu na středu hřiště volného Daniela Šebka, jenž zakončoval přesně k tyči. Dánsko mohlo snížit z přesilovky, v té ale téměř neohrozilo brankáře Součka. Ten poprvé kapituloval v 11. minutě, ze střední vzdálenosti ho překonal z rychlého brejku Mathias Glass. Českému výběru vrátil dvoubrankové vedení Patrik Dóža. Využil toho, že zůstal nikým nebráněný na pravé straně a vystřelil nad ruku Trolleho – 3:1.

Druhé třetina byla pro Česko z gólového pohledu ještě lepší, prosadilo se čtyřikrát. Druhou třetinu započal gólem z dorážky po Němečkově střele z poloviny hřiště Matěj Jendrišák. O dvě minuty později dostal od Curneyho zpoza branky přihráku Martin Kisugite, jenž už měl lehkou práci při zakončení z první do odkryté části branky. Češi se na chvíli gólově odmlčeli a znovu slavili až v polovině zápasu. Trolle měl zakrytý výhled, čehož využil při střele z poloviny hřiště Lukáš Veltšmíd. V průběhu druhé části pořadatelé ohlásili překonání rekordu v celkové návštěvnosti světových šampionátů ve florbale, ten dosud činil 104445 diváků. Druhou dvacetiminutovku zakončil po Kisugiteho nahrávce svou druhou trefou zakončením do horního rohu branky Matěj Jendrišák.

Ve třetí periodě zkompletoval hattrick Matěj Jendrišák využitou početní výhodou, prožil své bodově nejlepší utkání na MS. Češi ve třetí části poslali na palubovku čerstvé hráče a naopak u některých začali šetřit síly. Parádní akci předvedli v 51. minutě, kdy vykombinovali celou situaci až do prázdné branky, na jejím konci byl Adam Delong. Na dvouciferný počet branek domácího celku upravil skóre třiatřicet vteřin před koncem úspěšnou dorážkou Ondřej Němeček.