{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Nejčastěji kladené otázky

Kde v Česku se bude hrát MS ve florbale 2018?
Celé MS ve florbale 2018 se odehraje v Praze. Nejdůležitější duely šampionátu se odehrají v pražské O2 areně, největší hale v zemi, druhou halou bude Aréna Sparta Podvinný Mlýn.

Už se v minulosti v Česku hrálo mužské MS ve florbale?
Ano. První šampionát se uskutečnil v květnu 1998 v Praze a Brně. Druhý o deset let později v prosinci 2008 v Praze a Ostravě.

Jakým systémem se bude hrát?
16 účastnických týmů je rozděleno do 4 skupin (A, B, C a D). Do skupin A a B jsou nasazeny nejlepší týmy. V rámci skupin se odehrají zápasy podle principu „každý s každým“. Pak následuje vyřazovací část a dodatečné zápasy o umístění.
Dva nejlepší týmy ze skupin A a B postupují přímo do čtvrtfinále. Týmy z třetích a čtvrtých míst v těchto skupinách odehrají předkolo vyřazovací části s prvními dvěma týmy ze skupin C a D.

Celý rozpis zde.

Jak se týmy na MS kvalifikovaly?
Kvalifikace se hrály turnajovým způsobem v pěti zemích (Estonsko, Lotyšsko, Slovensko, Jižní Korea a Kanada) a postoupilo z nich celkem 15 národních týmů. O všech postupujících se rozhodlo během ledna a února 2018. Česká republika měla jako pořadatel svou účast na MS 2018 jistou. Info o kvalifikacích zde.

Jaká je historická bilance Česka na mužském MS ve florbale?
Český florbalový tým doposud získal jednu stříbrnou medaili (2004) a dvě bronzové medaile (2010, 2014)

Kde si mohu koupit vstupenky?
Předprodej stále probíhá v síti Ticketportal.