{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Pojď hrát florbal

Český florbal je sportovní fenomén posledních let. Velkou oblibu si získal v hodinách tělesné výchovy a hrají ho tisíce chlapců a dívek ve věku od 5 let. Florbal je sport pro všechny!


DOBRÉ DŮVODY PROČ ZAČÍT ►

FLORBAL JE
COOL

Děti si užívají příležitost hrát zábavný a vzrušující sport s celou řadou nových a různorodých dovedností, které se při něm naučí.

FLORBAL JE
TÝMOVÝ SPORT

Není nic lepšího, než se stát součástí týmu. Děti se spolu učí zodpovědnosti, důvěře a spolupráci - zkušenostem, které jim vydrží po celý život.

FLORBAL JE
BEZPEČNÝ SPORT

Kontakt je ve florbale povolen jen v minimální míře. Při správném provozování je extrémně bezpečným sportem pro všechny.

FLORBAL JE
ZPŮSOB ŽIVOTA

Florbal spojuje mnoho lidí. Ve městech vznikají velké florbalové rodiny, které společně sdílí všechny skvělé zážitky a vzájemně se podporují.


PÁR ODPOVĚDÍ K PRVNÍMU KROKU ►

KDY JE IDEÁLNÍ ZAČÍT S FLORBALEM?

Dnes již máme kompletní věkové struktury v mužích i ženách. Ideální věk, kdy začít s florbalem je zhruba 6-8 let. Každopádně platí, co jsme řekli. S florbalem se dá začít kdykoliv. 

JAKÉ VYBAVENÍ BUDU POTŘEBOVAT?

Pro začátek bude ideální, pokud si kromě klasického sportovního oblečení pořídíte i florbalku, ale i tu vám ve většině klubů pro začátek zapůjčí. U mladších kategorií pak doporučujeme i ochranné brýle. U brankářů je to pak trošku složitější, ti potřebují helmu, chrániče a speciální kalhoty.

KOLIK STOJÍ HRANÍ FLORBALU A JAK JE ČASOVĚ NÁROČNÝ?

Ceny za kurzovné se u jednotlivých oddílů liší. Průměrně se u sportovních oddílů cena pohybuje kolem 3.000,-Kč za pololetí. Časově pak týmy trénují nejčastěji 3x týdně.

JAK SI NAJÍT SVŮJ KLUB?

Sportovní kluby postupně zaplňují florbalovou mapu České republiky a svůj klub si můžeš najít v blízkosti svého bydliště na této stránce. Pak už jen stačí do vybraného klubu napsat a následně se zapojit do Českého florbalu.


ŠKOLSKÉ SOUTĚŽE

Ani školáci nepříjdou zkrátka, Český florbal organizuje různé školské poháry, do kterých se každoročně zapojují stovky základní škol z celé České republiky. Ověřte si, zda právě škola, kterou vaše dítě navštěvuje, je také do Školského poháru přihlášena a hraje tak největší florbalovou školní soutěž v zemi. Pro žáky základních škol: www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly. Pro žáky středních škol: www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly.​


FLORBAL NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Florbal se na území České republiky dostal již před třemi desítkami let, přesto si udržuje pověst velmi mladého progresivního sportu. Proto klade velkou pozornost na nejmodernější a nejpopulárnější způsoby komunikace, kterými jsou v současnosti sociální sítě, aby oslovil co nejširší mladé publikum. Český florbal disponuje následujícími profily, které můžete okamžitě jedním klikem začít sledovat.