{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek
Obrázek
ajax-spinner

Proč se registrovat?

MS ŽEN HOSTÍ IFU ARENA, ŠESTIHALOVÝ KOMPLEX S ROZLOHOU 28 000 M²

Obrázek ke článku
23. 11. 2021

Ženská reprezentace zanedlouho vyrazí na světový šampionát, který se odehraje ve švédské Uppsale, tedy ve městě, kde se v roce 1996 rozehrálo historicky první mistrovství světa ve florbale. Kromě akce světového formátu se ale všechny hráčky mohou těšit také na nezapomenutelný zážitek z obrovského sportovního komplexu – Mistrovství světa 2021 se totiž odehraje v proslulé IFU Areně. ​​

IFU Arena je poměrně mladou sportovní halou, neboť byla otevřena 18. srpna roku 2016. Obrovský sportovní komplex se skládá z šesti různých hal (A-F) s celkovou rozlohou 28 000 m².

Hlavní A-hala má kapacitu 2880 diváků a je používána primárně pro elitní florbalové soutěže. Své zápasy zde hrají třeba takové superligové kluby jako Storvreta IBK nebo IK Sirius IBK. Bokem od této hlavní části IFU Areny jsou pak další čtyři hřiště – Hall Turbo (B), Upplands Energi (C), DHinox (D) a Lundqvist EL (E) - jež jsou uspořádány do čtverce. Poslední částí tohoto sportovního komplexu je pak hala F, což je atletický komplex o oslnivé rozloze 10 000 m².

Kromě florbalu ale našla v tomto sportovním kolosu útočiště i řada jiných sportů. V minulosti se zde odehrála třeba kvalifikace na Mistrovství Evropy v basketbalu 2016, Swedish Open a European Tour v badmintonu, Severoevropský šampionát veteránů ve stolním tenise nebo Mistrovství mládeže v házené (USM) 2019. 

Naposledy se v téhle hale hrálo také juniorské mistrovství světa ve florbale, na kterém v září vybojovaly zlato florbalistky z Finska. Českému výběru juniorek se navíc pod touto střechou povedlo po výhře 6:2 nad Švýcarskem získat čtvrté bronzové medaile v historii.

Po dvouměsíční pauze se ale světový florbal do IFU Areny vrací znovu a v průběhu devíti dní se zde odehrají své zápasy národní výběry šestnácti různých zemí.  

Oficiální stránky IFU Areny naleznete ZDE.