{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek
Obrázek
ajax-spinner

Proč se registrovat?

MUSÍME ŠLÁPNOUT DO PEDÁLŮ OD PRVNÍ CHVÍLE, VÍ RHYNER

Obrázek ke článku
27. 11. 2021

Do ostrého startu českého ženského výběru na mistrovství světa zbývá posledních pár hodin. Jak hlavní kouč Sascha Rhyner hodnotí první týmový trénink v IFU Areně a k čemu přirovnává začátek proti Švýcarsku?

Sobota 27. listopadu, a tedy první hrací den ženského šampionátu 2021 v Uppsale, je konečně tady. Česko mistrovství odstartuje zápasem ve skupině proti houževnatému a silnému Švýcarsku. „Je to jako závod ve Formuli 1 nebo sprint na sto metrů. Musíme být připraveni šlápnout do pedálů od prvního okamžiku. Poslední tři šampionáty jsme ale začínali proti Lotyšsku, takže je příjemné mít nějakou změnu,“ pochvaluje si hlavní kouč.

A co si vůbec od zápasu s výběrem helvétského kříže slibuje? „Pro hráčky to bude obrovský test toho, jak na tom jsou, pro nás zase ukazatel toho, jak proběhla celá příprava a jestli všechno šlape tak, jak má a jak bylo plánováno,“ míní.

Národní tým absolvoval v pátek úvodní trénink v dějišti mistrovství světa. Jak jej Rhyner hodnotí? „První trénink v nové hale je vždy o tom, aby se hráčky trochu seznámily s povrchem a prohlédly si okolí haly. Také jsme si prošli nějaké drobné změny v předzápasovém warm-upu. Není to nic speciálního, ale je fajn mít tuhle „povinnost“ splněnou,“ usmívá se.