{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Pojď hrát florbal

Po dobu Mistrovství světa žen ve švýcarském Neuchâtelu budou moci dívky od pěti let navštívit tréninky florbalových oddílů a vyzkoušet si tak populární sport ze školních tělocvičen v profesionálním zázemí. Jde o společný projekt Výkonného výboru a Komise regionálního rozvoje a ekonomiky, který nese název Nábory dívek 2019 a může se uskutečnit díky podpoře ze strany Českého florbalu a jeho lokálního sekretariátu pro Prahu a Středočeský kraj. Zároveň volně navazuje na náborový týden v září tohoto roku.

Florbal je vzrušující týmový sport založený na rychlosti, technické zdatnosti, disciplíně a bystré mysli. Po celém světě florbal rekreačně hraje několik milionů lidí, mužů i žen, oficiální soutěže pak několik stovek tisíc. Mezi četné přínosy patří zlepšování koordinace, obratnosti a síly, ale také rozvoj týmové spolupráce, sebevědomí a života v kolektivu. Všechny tyto dovednosti jsou velmi důležité i v jiných oblastech života.

Nejlepší cestou jak začít s florbalem, je vyhledat nejbližší florbalový oddíl a začít trénovat pod dohledem speciálně vyškolených trenérů, kteří se specializují na florbal, a proto porozumí veškerým potřebám malé florbalistky. Největší výhodou je samozřejmě pravidelný start v ligových soutěžích.


DOBRÉ DŮVODY PROČ ZAČÍT ►

FLORBAL JE
COOL

Děti si užívají příležitost hrát zábavný a vzrušující sport s celou řadou nových a různorodých dovedností, které se při něm naučí.

FLORBAL JE
TÝMOVÝ SPORT

Není nic lepšího, než se stát součástí týmu. Děti se spolu učí zodpovědnosti, důvěře a spolupráci - zkušenostem, které jim vydrží po celý život.

FLORBAL JE
BEZPEČNÝ SPORT

Kontakt je ve florbale povolen jen v minimální míře. Při správném provozování je extrémně bezpečným sportem pro všechny.

FLORBAL JE
ZPŮSOB ŽIVOTA

Florbal spojuje mnoho lidí. Ve městech vznikají velké florbalové rodiny, které společně sdílí všechny skvělé zážitky a vzájemně se podporují.


PÁR ODPOVĚDÍ K PRVNÍMU KROKU ►

ODKDY MOHU HRÁT? / VĚKOVÉ KATEGORIE

Florbalisté se v České republice dělí do devíti kategorií dle ročníku narození od přípravky po veterány starší 40 let a tyto kategorie jsou shodné jak pro muže, tak ženy. Ti nejmenší mohou do soutěžních zápasů nastoupit již od 5-ti let, samotné kategorie jsou pak odstupňovány vždy po dvou letech až do dospělosti. V každé kategorii mohou zpravidla vždy nastupovat hráči až o dva roky mladší. Více informací ZDE​.

KDE MOHU HRÁT? / ODDÍLY

Český florbal registruje na území České republiky zhruba 500 oddílů ve všech krajích. Florbalové oddíly můžete nalézt jako samostatná občanská sdružení či jako součásti již zavedených sportovních organizací ve vaší obci či městě, jakými jsou například TJ, Sokol, DDM apod. Nejbližší oddíl můžete jednoduše nalézt v našem adresáři oddílů.

S ČÍM MOHU HRÁT? / VYBAVENÍ

Pro florbal je typická nenáročnost na vybavení hráčů v poli, kteří vedle klasického sportovního oblečení potřebují ke hře pouze florbalku. U dětí ale výrazně doporučujeme také nošení ochranných brýlí. U brankářů je vybavení mnohem sofistikovanější a patří mezi ně maska, sada nezbytných chráničů a speciální kalhoty. Aby hráči mohli startovat v ligových soutěžích, musí být vybavení (florbalka, maska, ochranné brýle) certifikováno, což jim zajišťuje maximální možnou bezpečnost. Více informací ZDE.


1. krok = REGISTRACE NOVÉHO ČLENA ČESKÉHO FLORBALU: FORMULÁŘ ZDE

Oddíly S družstvy v dívčí složce

Středočeský kraj

FBC Kutná Hora, FBC Pitbulls Kolín, FBC UNHOŠŤ, Florbalová akademie MB, Kanonýři Kladno, SK Florbal Benešov, TJ Lokomotiva Rakovník, TJ Sokol Nové Strašecí

Praha

AC Sparta Praha, BLACK ANGELS, DDM Praha 10, FBC Slavia Praha, FBK Vosy Praha, FbŠ Bohemians, FC Bučis Team, FLORBAL CHODOV, OLYMP FLORBAL, Panthers Praha, Prague Tigers, SK Dvojka Praha, Start98 Praha-Kunratice, Tatran Střešovice, TEXAS LONGHORNS, Tigers Jižní Město, TJ Sokol Královské Vinohrady

​​

Obrázek
Obrázek