{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Pojď hrát florbal

Po celou dobu měsíce září budou moci děti ve věku od pěti do patnácti let navštívit tréninky více než padesáti florbalových mládežnických oddílů a vyzkoušet si tak populární sport ze školních tělocvičen v profesionálním zázemí. Náborový měsíc v regionu Praha a Středočeský kraj se může uskutečnit díky podpoře ze strany Českého florbalu a jeho lokálního sekretariátu pro Prahu a Středočeský kraj.

Florbal je vzrušující týmový sport založený na rychlosti, technické zdatnosti, disciplíně a bystré mysli. Po celém světě florbal rekreačně hraje několik milionů lidí, mužů i žen, oficiální soutěže pak několik stovek tisíc. Mezi četné přínosy patří zlepšování koordinace, obratnosti a síly, ale také rozvoj týmové spolupráce, sebevědomí a života v kolektivu. Všechny tyto dovednosti jsou velmi důležité i v jiných oblastech života.

Nejlepší cestou jak začít s florbalem, je vyhledat nejbližší florbalový oddíl a začít trénovat pod dohledem vyškolených trenérů, kteří se specializují na florbal, a proto porozumí veškerým potřebám malého florbalisty. Největší výhodou je samozřejmě pravidelný start v ligových soutěžích, kde si mohou děti porovnávat své dovednosti a užívat si kouzla týmového sportu.


DOBRÉ DŮVODY PROČ ZAČÍT ►

FLORBAL JE
COOL

Děti si užívají příležitost hrát zábavný a vzrušující sport s celou řadou nových a různorodých dovedností, které se při něm naučí.

FLORBAL JE
TÝMOVÝ SPORT

Není nic lepšího, než se stát součástí týmu. Děti se spolu učí zodpovědnosti, důvěře a spolupráci - zkušenostem, které jim vydrží po celý život.

FLORBAL JE
BEZPEČNÝ SPORT

Kontakt je ve florbale povolen jen v minimální míře. Při správném provozování je extrémně bezpečným sportem pro všechny.

FLORBAL JE
ZPŮSOB ŽIVOTA

Florbal spojuje mnoho lidí. Ve městech vznikají velké florbalové rodiny, které společně sdílí všechny skvělé zážitky a vzájemně se podporují.


PÁR ODPOVĚDÍ K PRVNÍMU KROKU ►

ODKDY MOHU HRÁT? / VĚKOVÉ KATEGORIE

Ti nejmenší mohou do soutěžních zápasů nastoupit již od pěti let, samotné kategorie jsou pak odstupňovány vždy po dvou letech až do dospělosti. V každé kategorii mohou zpravidla vždy nastupovat hráči až o dva roky mladší. Některé oddíly také přijímají hráče mladší pěti let věku a poskytují jim možnost všeobecné sportovní přípravy. Více informací ZDE​.

KDE MOHU HRÁT? / ODDÍLY

Český florbal registruje na území České republiky přes 400 oddílů ve všech krajích. Florbalové oddíly můžete nalézt jako samostatné spolky či jako součásti již zavedených sportovních organizací, jakými jsou například TJ, Sokol, DDM apod. Nejbližší oddíl můžete jednoduše nalézt v našem adresáři oddílů.

S ČÍM MOHU HRÁT? / VYBAVENÍ

Pro florbal je typická nenáročnost na vybavení hráčů v poli, kteří vedle klasického sportovního oblečení potřebují ke hře pouze florbalku. U dětí ale výrazně doporučujeme také nošení ochranných brýlí. U brankářů je vybavení mnohem sofistikovanější a patří mezi ně maska, sada nezbytných chráničů a speciální kalhoty. Aby hráči mohli startovat v ligových soutěžích, musí být vybavení (florbalka, maska, ochranné brýle) certifikováno, což jim zajišťuje maximální možnou bezpečnost. Více informací ZDE.


1. krok = REGISTRACE NOVÉHO ČLENA ČESKÉHO FLORBALU: FORMULÁŘ ZDE

Oddíly zapojené do náborového týdne

Středočeský kraj

FbC Barracudas Slaný, FBC Draci, FBC Kutná Hora, FBC Pitbulls Kolín, FBC Příbram, FBC Rakovník, FbC Red Dragons Hořovice, FBC UNHOŠŤ, FBK Davle, Floor Maniacs Mělník, Floorball Club FALCON, Florbal Jesenice, Florbal MB, Florbal Neratovice, Florbal Pro Beroun, Florbalová akademie MB, Kanonýři Kladno, Kralupy Wolves, Orka, SK Alien Nation, SK Florbal Benešov, Sokol Benátky n/J, Sokol Rudná, SPORT EDEN BEROUN, T.B.C. Králův Dvůr, T.J. Sokol Šestajovice, TATRAN Kostelec nad Č.L., TJ Sokol Dobříš, TJ Sokol Nehvizdy, TJ Sokol Nové Strašecí

Praha

101. Sportovní klub Praha, AC Sparta Praha, BLACK ANGELS, BUTCHIS, DDM Praha 10, FBC Slavia Praha, FBK Vosy Praha, FbŠ Bohemians, Flobo Praha, FLORBAL CHODOV, OLYMP FLORBAL, Panthers Praha, Prague Tigers, SK Dvojka Praha, Start98 Kunratice, Tatran Střešovice, TEXAS LONGHORNS, TJ Kobylisy, TJ Sokol Královské Vinohrady, TJ Sokol Petrovice I., Traverza

​​

Obrázek
Obrázek