DO FINÁLE NÁRODNÍ LIGY POSTUPUJE KRÁLŮV DVŮR!

14. 3. 2015

Ve čtvrtém semifinálovém utkání se mohlo definitivně rozhodnout o týmu postupujícím do finále Národní ligy. První dvě třetiny sice patřily Budějovicím, Králův Dvůr však otočil skóre ve třetí periodě a dokráčel si pro vítězství.

FBC Štíři Č. Budějovice - T.B.C. Králův Dvůr 3:6
branky: 14. Michal Hanzlík, 15. Lukáš Froněk, 36. Štěpán Vilímek - 19. Tomáš Pokorný, 24. Karel Horký, 42. Radek Križko, 45. Pavel Hušák, 46. Marek Vágner, 47. Jaroslav Pokorný; rozhodčí: Zbyněk Pěnička - Michal Šafář; vyloučení: 3:4; využití: 0:0; diváků: 104; zásahy brankářů: Jakub Kunst 22 - Tomáš Novák 21; po třetinách: 2:1, 1:1, 0:4;

Domácí florbalisté po včerejším vyhraném utkání chtěli vyrovnat stav série na 2:2. To se jim první dvě třetiny dařilo velmi dobře, jelikož od 14. minuty byli ve vedení. V prvních dvaceti minutách vstřelili dvě branky, přičemž inkasovali pouze jedinkrát. Druhá část byla vyrovnaná jak na šance, tak na góly - oba celky se radovaly jednou a po odehraných čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 3:2 ve prospěch českobudějovického mužstva. Poslední dějství však lépe zvládli hosté z Králova Dvora. Ti se zřejmě krátce před závěrečnou periodou velmi namotivovali a o výsledku také rozhodli, jelikož během této doby skórovali čtyřikrát a domácí hráče nenechali vůbec vyniknout. Otočili skóre ve svůj prospěch, po základní hrací době byl stav 6:3 pro hosty, kteří se tak mohli radovat z postupu do finále.