{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek


DO SUPERLIGY? JEDINĚ S BRÁCHOU, HLÁSÍ BENEŠOVSKÝ ŠIMEK

Obrázek ke článku
7. 10. 2020

V minulé premiérové sezoně v Národní lize čekali florbalisté Benešova na první body až do pátého kola. V novém ročníku se jím zpočátku daří daleko lépe, když první tři zápasy vyhráli a jsou na čele tabulky. Velkou zásluhu na úspěšném startu má letní posila a bývalý superligový střelec Martin Šimek, který za první tři střetnutí nasbírat dvanáct kanadských bodů.

Šimek ještě v sezoně 2016/2017 hrál nejvyšší českou soutěž v dresu Bohemians. Na následující tři roky se ale usadil ve druhém rezervním týmu klokanů. „Důvodů bylo několik. Uvědomil jsem si, že florbal je pro mě hlavně koníčkem a chtěl jsem se věnovat hlavně práci a studiu. V C-týmu Bohemians je skvělá parta kluků, kteří mají florbal na hodnotovém žebříčku zařazen tam, kam patří,“ popisuje sedmadvacetiletý útočník.

Na hostování v Benešově se Šimek a vedení klubu domluvili už během léta. „Po minulé sezoně bylo jasné, že tým mužů musí doplnit kádr. Národní liga nejde hrát pouze na dvě lajny. Na příchod dohlížel zejména hlavní trenér Roman Kieler, který hráče znal už ze svého působení v FbŠ Bohemians,“ vysvětluje benešovský manažer Petr Tůma. Pro Šimka bylo také podstatné, že si může zahrát vyšší než Regionální ligu s tím, že nemusí trénovat čtyřikrát týdně.

Superliga mimo Benešov pouze s bratrem

Šimek přišel do středočeského celku společně se spoluhráčem z Bohemians Martinem Poláčkem. Manažer Tůma doufá, že Benešov pro ně není jen krátkou zastávkou při návratu do nejvyšší tuzemské soutěže. „Myslím si, že oba hráči skvěle zapadli do kolektivu a v každém zápase předvádí svou kvalitu. Věřím tedy, že u nás v Benešově zůstanou hrát co nejdéle,“ přeje si.

Sám bývalý útočník superligový útočník potvrzuje, že se mu v Benešově líbí a na návrat do nějakého superligového celku to prozatím nevidí. „Jediným důvodem by bylo, že bych si opět zahrál v jedné lajně s bráchou Davidem po jeho návratu ze zahraničí. Vzhledem k mé fyzické kondici by vyšší soutěž pro mě momentálně byla spíše oříškem,“ říká Martin Šimek, který s bratrem před pěti lety za Bohemians nastupoval. O tři roky mladší reprezentant David se nakonec vydal jinou cestou a od roku 2018 působí ve švýcarské elitní lize NLA.

Nebýt za otloukánky

Benešovským se vstup do nového ročníku západní Národní ligy povedl na výbornou, když v prvních třech kolech porazili Litvínov, Turnov a Kobylisy a se skóre 31:10 vládnou západní skupině. „Po zběžném zhlédnutí prozatímní tabulky je vidět, že jsme zápasy doposud odehráli s týmy, které se pohybují v dolní polovině. Je tedy dost pravděpodobné, že nás těžší utkání zatím čekají,“ říká Šimek.

Podle Petra Tůmy jsou ambice klubu dosáhnout play-off a nestrachovat se o sestup v play-down jako v minulém ročníku. „Chceme si vybudovat takové postavení, aby z nás soupeři měli respekt a nebyli jsme za otloukánky jako tomu bylo v uplynulé sezoně,“ přeje si Tůma.

Tabulka divizí

​​

Obrázek