{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek


FC TEAM BUČIS VYROSTL V BUTCHIS

Obrázek ke článku
24. 6. 2020

Před několika dny byla oficiálně oznámena významná změna u jednoho z předních týmů Národní ligy, týmu FC Bučis team. V příští sezóně se klub představí už pod novým názvem BUTCHIS. Změna souvisí s uzavřením první, velmi vzrušující a úspěšné éry klubu, během které se jeho zakladateli Romanu Bučkovi podařilo vybudovat nepřehlédnutelného člena “rodiny” české florbalové scény.

Klub FC Bučis team hlásí před zahájením letní přípravy malou velkou změnu. Po čtrnácti letech dobrodružné cesty vedoucí z nejnižších soutěží až po nejvyšší příčky blízko české florbalové elity se klub mění na kmen bojovníků BUTCHIS.

“Povyrostli jsme nejen po sportovní stránce. Nikdy to nebyl jen můj klub, ale dosud to jednoznačné spojení s mým jménem dávalo smysl. Dnes to vnímám jinak. Butchis na FC Bučis samozřejmě jednoznačně odkazuje, ale zároveň nám otevírá i další významy, které jsou v rozvoji našeho příběhu důležité,” vysvětluje změnu zakladatel klubu Roman Buček.

Klub povýšen na kmen bojovníků

Bučis nikdy nebyl typickým sportovním klubem, který vzniká v rámci existující organizace nebo struktury. Na počátku byla vize zkušeného hráče, který vnímal nedostatky tehdejšího klubového života. Jeho představa vycházela z hodnot, které souvisí spíš s mezilidskými vztahy, emocemi, skutečnými příběhy reálných lidí.

“Od klasických sportovních klubů se lišíme téměř ve všem,” uvádí v rozhovoru Roman Buček.

Tak vznikl v roce 2006 nový klub FC Bučis team, který měl před sebou průkopnickou, ale i nečekaně strmou, cestu vzhůru.

Do nové sezóny už vyběhnou hráči v nových černo červených dresech BUTCHIS s motivy, které odkazují k jejich vášni pro florbal a vzájemnému přátelství, které dělá ze sportovního klubu kmen bojovníků, indiánů pomalovaných válečnými barvami.

O týmu BUTCHIS

Klub založil v roce 2006 někdejší úspěšný hráč Roman Buček. Počátečních šest týmů stoupalo pod vedením Romana Bučka do kvalitnějších soutěží. V roce 2009 byl založn dospělý mužský tým složený z rodičů svěřenců. Tento tým doplněn Bučisem a jeho kamarády z florbalového prostředí začal slavit úspěchy.

Zlom nastal v době, kdy úspěšný klub mládeže došel do mužské kategorie. Kromě jediného roku tým postupoval každý rok do vyšších soutěží. Ve zkrácené sezóně 2020 přišel o možnost vybojovat celkové vítězství. Své oprávněné ambice tak potvrdil pouze v neoficiálním turnaji semifinalistů sezóny, které ovládl.


Tabulka divizí

​​

Obrázek