​​

JAROMĚŘ POSTUPUJE DO PRVNÍ LIGY!

8. 4. 2019

Finále Národní ligy mezi Jaroměří a Čelákovicemi je u konce. Hráči Sokolu prokázali své kvality a po třech těsných výsledcích ze čtyř postupují do druhé nejvyšší soutěže mužů. Velkou měrou se na výhrách podílel Petr Hofman s Jakubem Kopeckým, kteří čtrnácti kanadskými body pomohli svému mužstvu o úroveň výše.

Ve finálové sérii Národní ligy rozhodoval každý detail a týmy trestaly chyby soupeřů. Čelákovice sice udělaly první krok vstříc postupu, když v dramatické koncovce přetlačily své protivníky o jednu branku, ale Jaroměřští florbalisté jim už další vyhraný duel nedopřáli. Petr Hofman řídil zisk prvního bodu a zároveň vyrovnání série, když s bilancí 3+3 ovládl se svými spoluhráči druhé vzájemné tažení poměrem 8:4.

Vedení se po třetím měření sil ujali muži z Jaroměře. Utkání se zlomilo během druhé třetiny, v níž vstřelil celek Martina Klapky šest branek a v divoké přestřelce si pohlídal velmi hubené vítězství. Rozhodující krok udělala Jaroměř den poté, kdy na palubovce soupeře zasadila deset minut před koncem základní hrací doby rozhodující úder do sítě Orky.