JAROMĚŘ ZÍSKALA V PLZNI 1. PŘÍČKU, DOMÁCÍ VYKLIDILI BOJ O PLAY-OFF

22. 2. 2018

Po předposledním kole je jasné, že o nejvyšší příčku mohou v posledním kole usilovat již pouze Jaroměř a Wizards. Na druhé straně bojují tři celky se stejným počtem bodů o dvě místa v play-off. Kadaň si pomohla výhrou nad třetími Štíry. Největší nadílka byla v zápase Kobylis proti Turnovu, kde padlo 23 gólů!

Jako první se v 21. kole střetl v Plzni domácí celek, usilující o šanci na play-off, s v té době druhou Jaroměří. Hostující šli rychle do vedení a ač plzeňští ve vlastním oslabení snížili na 1:2, nepodařilo se jim po celý průběh zápasu srovnat skóre. Ve finálním power-play se jim podařilo pouze korigovat na konečných 3:5. V závilosti na ostatních výsledcích tak vypadli ze hry o první osmičku a Jaroměř si dopomohla k vedoucí pozici, kterou má před posledním kolem ve svých rukou.

V dalším zápase Orka dlouho tahala gólově za kratší konec, první úspěšnou trefu zaznamanela až při vedení Mukařova 0:4. Pak se jí sice dařilo snížit, suverénní 3. část ale znamenala výhru 4:9 ve prospěch Traverzy, která tak ještě může živit naděje na první čtveřici "nasazených." Nejvýrazněji se v zápase prosadil hostující Jakub Noha, který nasbíral pět bodů (2+3) a na záda mu dýchal jeho spoluhráč Ondřej Kalát se čtyřmi (1+3).

V Českých Budějovicích byli favority domácí a z počátku to i potvrzovali. Pak se ale těsné vedení přelévalo ze strany na stranu a ani čtyři góly a asistence Štíra Jana Procházky nezabránily tomu, aby nakonec Kadaň odvážela z jihu Čech tři body důležité pro boj o play-off za vítězsví 7:8.

Ve Strakonicích ze začátku Panthers plnili také roli favorita a vedli již 0:3. Pak se však domácí vydali i přes velký počet oslabení na stíhací jízdu, která je dovedla až do prodloužení. Pražský tým měl i trochu štěstí, protože nakonec musel dohánět jednobrankové manko, což se jim podařilo ve vlastním oslabení. Po půl prodloužení minutě rozhodl hostující Lukáš Procházka a domácím ani získaný bod nepomohl odlepit se z posledního místa.

Divoký průběh měl zápas Kobylis proti hostujícímu Turnovu. Tam domácím nestačil ani náskok 8:3 na to, aby Turnov nevyrovnal na 11:11. V poslední minutě však Kobylisy zvládly strhnout vítězství na svou stranu a dorovnaly se na stejnou bodovou linii se svými soky v snaze o play-off. Není divu, že v tomto utkání si hned několik hráčů připsalo slušný bodový příděl, nejvyráznější však byli s šesti body Antonín Semerád z Kobylis (5+1) a Pavel Sekyra z Turnova (3+4).

Gólově nejchudší bylo poslední utkání kola, ve kterém šlo Wizards o udržení pozice lídra tabulky. Těm domácí Králův Dvůr dopřál hned v první minutě trestné střílení které však Daniel Kronďák nevyužil a hostům pak tento jeden gól chyběl, ač šli 2x do těsného vedení. Ve třetí třetině ale jediné dvě branky zaznamenali hráči T.B.C. a zvítězili tak 3:2. I dle slov hostujícího asistenta trenéra Romana Urbance, který po zápase řekl, že "soupeř trefoval tyčky a při naší nedisciplovanosti a nesoustředění si výhru zasloužil." V případě zaváhání Jaroměře v posledním kole ale má pražský celek stále šanci vrátit se na první příčku a vyhrát základní část.