​​​​

JAROMĚŘ ZVLÁDLA ŠLÁGR KOLA, DOMA V PRODLOUŽENÍ PORAZILA VEDOUCÍ WIZARDS

15. 1. 2018

Šestnácté kolo Národní ligy – skupiny západ nabídlo kromě souboje prvního celku s druhým také zápasy o play-off a mnoho dalšího. Jaroměř v již zmíněném duelu zvítězila 6:5 po prodloužení, Kati z Kadaně porazili Mukařov 12:6, poslední Turnov zaskočil Panthers 10:6, Budějovice doma nezaváhaly a zvítězily proti Plzni 6:3, Králův Dvůr smázl předposlední Strakonice 10:4 a Kobylisy v důležitém zápase zvítězily nad Čelákovicemi 8:5.

Papírově nejlepší utkání kola měli možnost vidět fanoušci v Jaroměři, kde domácí tým vyzval vedoucí Wizards z Prahy. Domácí měli parádní start do utkání a už třinácti minutách vedli o čtyři branky! Pražané ale zápas nezabalili a ke konci druhé části se jim povedlo dokonce vyrovnat. V závěrečné pasáži zápasu přidaly oba týmy po jedné brance a šlo se tak do prodloužení. To rozhodl po jednadvaceti sekundách Vojtěch Výborný, který tak přisoudil bod navíc domácí Jaroměři za výhru 6:5 po prodloužení. Další utkání sehrály celky Kadaně a Sokolu Mukařov. Poměrně vyrovnané utkání rozhodla druhá třetina, která se výrazně nepovedla hostům. Kadaň druhou pasáž ovládla v poměru 5:0 a ve své podstatě bylo po zápase. Domácí si nakonec dokráčeli pro pohodové vítězství 12:6. Hostům nepomohl ani hattrick Miloše Tyla ze Superligy.

Čtvrtého vítězství v sezóně se dočkali florbalisté Turnova, kteří doma porazili Panthers v poměru 10:6. Také v tomto utkání rozhodla především druhá třetina, kterou domácí vyhráli rozdílem pěti branek. Největší zásluhu na výhře domácího celku má bezesporu kapitán Štěpán Matěcha, který zaznamenal čtyři góly a tři asistence. Z tříbodového vítězství se mohou těšit také hráči Českých Budějovic, kteří v neděli doma porazili Plzeň. Už úvodní třetina ukázala, že diváci ve sportovní hale v Českých Budějovicích uvidí velice vyrovnané utkání. Hosté odcházeli do šatny po dvaceti minutách s vedením 1:0. Ve zbytku zápasu ale dominovali domácí, kteří si tak připsali vítězství 6:3 a posunuli se na třetí místo v tabulce.

Povinnou výhru si připsal Králův Dvůr, který na své palubovce přivítal předposlední Strakonice. Domácím se v zápase poměrně dařilo, což se brzy projevilo také na výsledku. V konečném součtu zvítězili poměrem 10:4. „Bohužel jsme zápas neodbojovali, a proto jsme prohráli takovým výsledkem. Pokud nezačneme hrát jako na začátku sezóny, tak nebudeme vyhrávat,“ sdělil po zápase trenér Strakonic Jakub Mikeš. Poslední utkání celého kola se odehrálo mezi Kobylisy a Čelákovicemi. Oba celky měly před zápasem shodný počet bodů a oba týmy se nacházely těsně před branami play-off. Kobylisy nakonec využily domácího prostředí a v nesmírně důležitém duelu zvítězily 8:5. Pěti kanadskými body se v utkání blýskl Ondřej Kočí, který si připsal tři góly a dvě asistence.