​​​​

KADAŇ DVAKRÁT PŘEKVAPIVĚ ZVÍTĚZILA NA HŘIŠTI WIZARDS

5. 3. 2018

První víkend v březnu přinesl úvodní čtvrtfinálové zápasy a také utkání play-down. Jaroměř vede po víkendu 2:0 na zápasy a k postupu jim tak stačí vyhrát v jednom z následujících utkání. Podobnou výchozí pozici mají také České Budějovice a překvapivě i Kadaň. Vyrovnaný stav série je zatím mezi Panthers a Mukařovem. V play-down ve svých sériích vedou Strakonice a Plzeň.

Úvodní čtvrtfinálovou dvojici utvořila Jaroměř s posledními Čelákovicemi. První čtyřicetiminutovka v obou zápasech byla velice vyrovnaná a vždy rozhodovala až poslední třetina. V obou případech zvládli poslední část hry lépe domácí, kteří se tak ujali vedení v sérii 2:0. Formu ze základní části si do play-off přenesl domácí útočník Petr Hofman, který za dva zápasy nasbíral úctyhodných sedm branek a dvě asistence.

Druzí Wizards zvolili do čtvrtfinále Kadaň, která proklouzla do play-off na poslední chvíli. Po úvodním víkendu však právě Kadaň vede 2:0 na zápasy a doma tak bude mít možnost celou sérii ukončit. Obě utkání muselo rozhodnout až prodloužení a v obou případech byli šťastnější hosté z Kadaně. Velká hořkost na straně Wizards panuje hlavně po druhém zápase, ve kterém ještě na začátku třetí třetiny vedli domácí 8:5. Kadaň si tak odváží z hostující půdy oba body.

Možnost ukončit sérii hned v příštím utkání budou mít také florbalisté Českých Budějovic, kteří doma zvládli oba zápasy. Králův Dvůr v prvním duelu podlehl až v prodloužení 5:6 a ve druhém zápase pak v základní hrací době 4:6. Velice těsné výsledky nám ale napovídají, že se příští víkend máme těšit na pořádně vyrovnané zápasy.

Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří Panthers z Prahy a Sokol Mukařov. Úvodní zápas byl velice vyrovnaný prvních čtyřicet minut. V poslední části však byl na palubovce pouze jeden celek. Mukařov zvítězil v poslední dvacetiminutovce poměrem 5:0 a v konečném součtu Sokol vyhrál 8:3. Druhé utkání bylo opět vyrovnané, ale tentokráte zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V těch byli šťastnější domácí, kteří si tak připsali první bod do čtvrtfinálové série.

STAV ČTVRTFINÁLOVÝCH SÉRIÍ PO PRVNÍM VÍKENDU:

TJ Sokol Jaroměř - ASK Orka Čelákovice 2:0 (7:3, 5:3)
Wizards DDM Praha 10 - FBC DDM Kati Kadaň A 0:2 (5:6p, 9:10p)
FBC Štíři Č. Budějovice - T.B.C. Králův Dvůr 2:0 (6:5p, 6:4)
Panthers Praha - TJ Sokol Mukařov 1:1 (3:8, 5:4pn)

V play-down se zatím docela překvapivě daří Strakonicím, které se v základní části umístily na posledním místě. Proti Kobylisám však vedou 2:0 na zápasy a příští víkend mohou celou sérii ukončit. Stejných výsledkem vedou také florbalisté Plzně, kteří mají ve dvojici Turnov. Oběma celkům tak k záchraně stačí jednou zvítězit.