{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek


KOBYLISY A PLZEŇ OBHÁJILY PŘÍSLUŠNOST V NÁRODNÍ LIZE, STRAKONICE A TURNOV ČEKÁ DRUHÉ KOLO PLAY-DOWN

Obrázek ke článku
14. 3. 2018

Národní liga v úterý a ve středu dohrála pátými zápasy první kolo play-down. Výhodu domácího prostředí využili florbalisté Kobylis a FBC Plzně, které tak uvidíme ve třetí lize i příští sezónu. Strakonice a Turnov čeká druhé kolo, to určí účastníka baráže a přímého sestupujícího do divize.

V sérii Kobylis a Strakonic se v úterý rozhodovalo až v posledních dvaceti minutách. Utkání zvládli domácí florbalisté, když ubránili těsné vítězství 5:4. Dlouho to ale vypadalo, že za záchranou míří hráči Strakonic, protože ti ještě v úvodu druhé třetiny vedli 3:0. Domácí pak ale zabrali a ještě do konce druhé třetiny vyrovnali a v poslední části dokonali obrat. Plzeň se v cestě za svou záchranou nejspíše inspirovala v úterním zápase, neboť i ona nezvládla úvod duelu. Poté však zápas dokázala otočit a v poklidu dokráčela k pohodlnému vítězství 9:4.


Nejkratším možným způsobem postoupili do semifinále vítězové základní části, hráči Jaroměře, kteří si poradili s florbalisty Čelákovic. Stejně jako předcházející dva zápasy, tak i to třetí bylo hodně vyrovnané a rozhodlo se v prvních dvou třetinách, ve kterých si jaroměřští vytvořili náskok, jenž už jejich soupeři stáhnout i přes strhující závěr nedokázali. Stejně rychle do semifinále postoupili překvapivě i hráči Kadaně, když si vyšlápli na Kouzelníky. Po dvou zápasech z Prahy, kde se rozhodlo až v prodloužení, bylo tentokráte už od prvních minut zřejmé, že sezóna pro pražský tým předčasně končí.


V neděli se pak mezi postupující dostali zástupci Mukařova, kteří v druhé třetině otočili zápas Panterům a dotáhli ho potřebného třetího vítězství. Rozhodujícím momentem utkání byla dobrá obrana domácích, která hosty kromě první třetiny do ničeho vážnějšího nepustila. Panteři své soupeře v zápase přestříleli, ale ztroskotali právě na dokonalé obraně domácích. Posledním postupujícím se pak stali hráči Českých Budějovic, když ve večerním nedělním zápase potřetí zdolali Králův Dvůr a zkompletovali tak postupující. Semifinalisté se v následujících bojích střetnou v sokolském souboji TJ Sokol Jaroměř x TJ Sokol Mukařov a druhou dvojici utvoří FBC Štíři Č. Budějovice a FBC DDM Kati Kadaň A


Stav čtvrtinalových sérii:

TJ Sokol Mukařov - Panthers Praha 3:1 (8:3, 4:5pn, 11:5, 6:2)

FBC DDM Kati Kadaň A - Wizards DDM Praha 10 3:0 (6:5p, 10:9p, 11:4)

T.B.C. Králův Dvůr - FBC Štíři Č. Budějovice1:3 (5:6p, 4:6, 1:5, 5:7)

ASK Orka Čelákovice - TJ Sokol Jaroměř0:3 (3:7, 3:5, 5:6)

Stav 1. kola play-down:

TJ Turnov - FbC Plzeň 2:3 (3:4p, 5:8, 8:6, 5:4pn, 4:9)

FbC Strakonice P.A. - Fortel TJ Kobylisy 2:3 (7:4, 6:5, 6:9, 6:7p, 4:5)


Foto: FB FbK Kobylisy


Tabulka divizí

​​

Obrázek