LÍDŘI TABULKY NEZAVÁHALI A ZVÝŠILI SVŮJ NÁSKOK

23. 10. 2017

Týmy České Budějovice i Panthers se osamostatnily na čele Národní ligy – západ. Pražané si v šestém kole poradili doma s posledním Turnovem a Jihočeši vykradli Plzeň, když si rozhodující branku připravili pět vteřin před koncem základní hrací doby. Roli favorita zvládl i Králův Dvůr. Na vítězné vlně pokračuje Mukařov a výhry zaznamenali i nováčci.

Vedoucí celek soutěže si hravě poradil s posledním. Panthers jednoznačně ovládli první třetinu, když ji vyhráli poměrem 4:0. Následně zachytili potenciální nástup Turnova, který již nabíral síly ke zdramatizování zápasu. Další branku přidali hosté až v 52. minutě. Víc už ale nestihli, a to i kvůli vyloučení Rondoše v závěru zápasu.

Daleko vyrovnanější utkání se odehrálo v Plzni. Mírně navrch měly sice České Budějovice, ale nedokázaly zlomit odpor domácích, protože Západočeši vždy dokázali srovnat krok. Na rozhodující trefu Malého v čase 59:55 už však odpověď nenašli. Štíři si i díky hattricku svého hrajícího trenéra odvezli domu tři body. Na poslední chvíli musel otáčet vývoj zápasu ve svůj prospěch i Králův Dvůr, jenž po čtyřiceti minutách prohrával o gól. Nakonec ale díky velmi povedeným dvanácti minutám v závěrečném dějství otočil čtyřmi zásahy utkání z 3:5 na 7:5.

Krizi ze začátku sezóny zřejmě zahnal Mukařov. Od vítězství nad Královým Dvorem si připsal již třetí výhru v řadě, i když druhou v prodloužení. Poprvé se v jeho dresu představil i Tyl, jehož účast na hřišti byla citelně znát, neboť si při své premiéře připsal hned čtyři body za dva góly a dvě asistence.

Plný bodový zisk zaznamenali oba nováčci. Kobylisy sice byly hostem v utkání proti Orce, ale hrály ve vlastní hale a i tento faktor jim pomohl k výhře 12:7, a to zejména díky výkonu Kočího (5+3) a povedeným dvěma třetinám, po kterých vedly 9:4 a zbytek zápasu si pohlídaly. Výborná první perioda byla základem k výhře i pro Wizards, jenž vedli nad Jaroměří 4:0. Hosté sice pokoušeli zápas zdramatizovat, ale dostali se maximálně na rozdíl jediné branky.  Klid a jistotu dodal Pražanům necelé tři minuty před koncem Šrámek.