MUKAŘOV VYLOUPIL JAROMĚŘ, TURNOV VYBOJOVAL BARÁŽ A STRAKONICE PADAJÍ

2. 4. 2018

Národní liga Západ zná po sobotním zápase kompletní složení finálové série. Štíry z Českých Budějovic doplnili překvapivě hráči Mukařova, kteří v rozhodujícím pátém zápase vybojovali na půdě Jaroměře těsné vítězství 4:3. V play-down známe účastníka baráže, kterým je Turnov. Strakonice sestupují do divize.

3 : 4
1:21:01:2 -:-
Branky: 6. Petr Hašek, 31. Jakub Kopecký, 52. Jan Škola - 7. Jakub Majer, 18. David Podhráský, 59. David Podhráský, 60. Jakub Majer

Páté utkání mezi Jaroměří a Mukařovem bylo jako na houpačce a obrovský vyrovnané, vždyť oba týmy se během šedesáti minut přetahovali v zápase o vedení. Skóre otevřel v šesté minutě domácí Petr Hašek, vyrovnáno však bylo už po necelé minutě, kdy Svatošovu přihrávku Svatoše Jakub Majer. Mukařov byl v závěru první třetiny aktivnější a dočkal se další branky zásluhou Davida Podhráského.  Druhá třetina pokračovala v podobném tempu, jako třetina předcházející. Oba týmy se snažily hrát kombinačně, nedokázaly se ale dlouho prosadit. Ujala se jen jediná střela a to domácího Jakuba Kopeckého. V poslední části bylo k vidění několik šancí na obou stranách, dlouho v ní však kralovali oba gólmani.

Domácí poslal osm minut před koncem do vedení Jan Škola a dlouho to vypadalo, že Mukařov na Veinfurtera nevyzraje a Jaroměř tak svůj těsný náskok zvládne udržet. Jenže to by nesměli mít hosté ve svých řadách nejzkušenějšího hráče Davida Podhráského, který prožil dvě minuty snů. Nejprve 85 sekund před koncem vyrovnal a osmadvacet sekund před sirénou namazal na florbalku Jakubovi Majerovi, který dokonal postup Mukařova.

TJ Sokol Jaroměř - TJ Sokol Mukařov 2 - 3 (7:6pn, 9:3, 5:6p, 3:6, 3:4), konečný stav série 2:3

8 : 6
4:30:14:2 -:-
Branky: 10. Vojtěch Palatínus, 18. Pavel Sekyra, 19. Vojtěch Palatínus, 20. Daniel Měkota, 49. Tomáš Vitásek, 56. Štěpán Matěcha, 58. Vojtěch Palatínus, 60. Štěpán Matěcha - 3. Kryštof Bučok, 6. Jan Staněk, 12. David Chvosta, 22. Jiří Křesák, 52. Tomáš Houska, 55. Karel Šavrda

Pondělní páté utkání druhého kola play-down rozhodlo o tom, kdo si vybojuje zápasy v baráži a kdo třetí soutěž mužů pro příští sezónu opustí. Šťastnější se stali domácí hráči Turnova, kteří zvládli gólovou přestřelku ve třetí třetině. Strakonice ještě pět minut před koncem třetí třetiny vedly těsně 6:5, ale úplný závěr hostům vůbec nevyšel. Turnovští se nenechali rozhodit gólem Strakonic šest minut před koncem do těsného vedení 6:5, neboť na něj dokázali po šestatřiceti sekundách odpovědět a po pár okamžicích dokonce otočit vedení na svou stranu. Strakoničtí v závěru zkusili zápas vyrovnat v power-play, ale když se necelou minutu díky vlastní nedisciplinovanosti dostali do tří, bylo o výsledku rozhodnuto. Domácí v poslední minutě ještě kosmeticky upravili skóre na konečných 8:6 a získal tím třetí potřebné vítězství. Turnov čeká v baráži Olymp Praha, Strakonice Národní ligu západ opouští.

TJ Turnov - FBC Strakonice P.A. 3-2 (5:6p, 7:4, 3:5, 4:3pn, 8:6), konečný stav série 3:2