NEJVÍCE BODŮ MAJÍ JAROMĚŘ A BUDĚJOVICE, DALŠÍ CELKY V TĚSNÉM ZÁVĚSU

6. 11. 2017

Před 8. kolem mohly pomýšlet na první příčku hned čtyři týmy. Z toho dva se v této snaze střetly přímo, vedoucí Panthers hostili Jaroměř, která otočila nepříznivý vývoj. Další dva měly za soupeře družstva těsně nad hranicí play-down a zatímco Štíři svou roli zvládly, Králův Dvůr doplatil na "plzeňské prokletí." Důležitý souboj se odehrál i na druhém pólu tabulky, kde se Turnov odlepil od jejího dna.

Po netradičně hluché sobotě se odehrál první souboj západní skupiny Národní ligy až v neděli od 17:00, v něm Strakonice hostily Kadaň a oba celky šly do zápasu na plno, 1. třetinu padlo hned osm branek s lepší vyhlídkou pro Kadaň. Strakonicím se však podařilo výsledek otočit, ale Kadaň díky brance ve vlastním oslabení dotáhla zápas do prodloužení. V tom svým pátým gólem Jiří Křesák rozhodl, že bonusový bod zůstane doma!

Krom boje o vrchol se odehrál i přímý souboj o to, kdo minimálně do příštího kola nebude usazen na nelichotivém dnu tabulky. V Turnově byl průběh brankového přídělu opačný a gradoval až později. Orce sice dlouho trvalo, než vyslala střelu na brankáře, do sítě se ale trefila první. A díky gólu vteřinu před první sirénou šla do šaten s těsným vedením 1:2. Ve 2. části se oba celky nejprve střídaly ve skórování, ale nakonec se utrhli hosté, kteří si již vedení nenechali vzít a na poslední příčce je vystřídali soupeři. Značnou mírou k výsledku přispěly přesilové hry, ale opačně, než by to mělo být. Čelákovice z devíti přesilovek pouze jednou skórovaly a hned dvakrát inkasovaly.

Na vedení v tabulce mohli pomýšlet hráči T.B.C., kterým ale v cestě stála neoblíbená Plzeň, kde údajně Králův Dvůr nevyhrál již pět let! Náznak platnosti tohoto prokletí byl vidět již po 28 vteřinách, kdy šla domácí Plzeň do vedení. To si nenechala vzít až do konce utkání a díky lepší produktivitě zvítězila při téměř stejném poměru střel 9:4.

Ještě produktivnější 1. část než ve Strakonicích se odehrála na pražských Střešovicích, tam se nejprve hráči Panthers s Jaroměří přetahovali o těsné vedení, až se domácím podařilo odkočit na 6:3. Po 2. třetině však bylo zas srovnáno a hrálo se od začátku. Pražskému týmu nepomohlo ani to, že měl ve svém středu hned dva hráče, kteří si připsali hattrick, Lukáše Pokorného a Davida Koláře, z nichž druhý jmenovaný zařídil domácím vedení 7:6. To však trvlo jen pár vteřin a Jaroměř nakonec zvítězila 7:8 a oplatila Panthers podobně těsnou prohru z Poháru České pojišťovny. Navíc se posunula na vedoucí pozici.

Bodově na ni mohli pomýšlet i Štíři, ale museli by nad týmem z Kobylis vyhrát rozdílem 16-ti branek, což bylo poměrně nereálné. První gól domácích sice padl v čase 1:15 a diváci mohli očekávat smršť, na vyrovnávací branku se však čekalo dalších 30 minut, ač Kobylisy měly hned tři početní výhody. Pak to tam ale začalo padat a do 3. třetiny šly Budějovice s vedením 3:2. Těsný náskok se Štírům dařilo držet a definitivně rozhodli v poslední minutě, kdy situaci pojistili dvěma góly při power-play soupeře a v přesilovce.

Po několika nadějných kolech se potvrzuje trápení vítěze play-off z minulé sezony druhou prohrou po sobě. Ač Mukařov celkově přestřílel domácí Wizards 23:27, tak první gól zaznamenal až za stavu 5:0 pro domácí, jejichž tři trefy zařídil Jiří Šrámek. Tři minuty před koncem ještě hosté zkusili za stavu 5:2 zabojovat o body hrou bez brankáře, skórovat se jim ale nepodařilo a domácí v čase 59:13 pojistili svou výhru gólem na 6:2.