​​​​

PANTEŘI OKUPUJÍ PRVNÍ PŘÍČKU. BOUŘE HERWART ODLOŽILA JEDEN ZÁPAS

30. 10. 2017

​​Dva celky se tahaly o čelo Národní ligy – západ, bodoval však pouze jeden. České Budějovice nedokázaly využít domácího prostředí proti pražskému nováčkovi a jejich zakolísání využili Panthers, kteří uspěli v přestřelce proti Kadani. Sedmé kolo ve ale neodehrálo úplně. Extrémně silná bouře Herwart nedovolila start utkání mezi Královým Dvorem a Orkou.​

Panthers nezačali zápas v Kadani vůbec dobře.Proti Katům dotahovali náskok soupeře až do poloviny utkání. Pražané se následně dostali dvakrát do vedení, ale domácí si nadějně rozehrané utkání nenechali vzít a vybojovali bod za cennou remízu po šedesáti minutách. V prodloužení ale vystřelil favoritovi bod navíc Míka.

I ztráta jednoho bodu vynesla Panthers do čela tabulky, protože České Budějovice nestačili doma na Wizards. Nováček soutěž vstoupil do zápasu nebojácně a proti Štírům si vybojoval slibný náskok 5:1. Až za tohoto stavu se Jihočeši probudili a v druhé polovině utkání dominovali. Stačili však pouze zmírnit porážku a nechali si přitáhnout soupeře v tabulce na rozdíl jednoho bodu.

Jediná Jaroměř dokázala v sedmém kole bodovat v domácím prostředí naplno. Mukařovu za nerozhodného stavu 2:2 ukázala jasně najevo, kdo bude na jejím hřišti pánem a zejména Hofman se šesti kanadskými body (3+3) řídil vysokou výhru 11:3 nad loňským vítězem soutěže. Velmi podobný scénář se odehrál i v Turnově, kde Strakonice po vyrovnané první třetině rozhodly šesti góly v řadě o výhře 12:4 a posunuly se na šesté místo v tabulce.

Posun tabulkou vzhůru zaznamenala i Plzeň, která si vytvořila proti Kobylisům v závěrečné části třígólový náskok během čtyř minut, což se ukázalo jako klíčové. Nováček soutěže se ještě odhodlal ke stíhací jízdě, která by ho dostala alespoň do prodloužení. Stihl však pouze snížit na rozdíl jediné branky a nakonec podlehl Západočechům 7:8.

Větrná bouře Herwart, která se Českem v neděli přehnala, zapříčinila i odložení utkání mezi Královým Dvorem a Orkou. Ve středočeském městě nešel polovině obyvatel až do pozdních večerních hodin elektrický proud a sportovní hala se nacházela v té části města, která byla dlouhou dobu po tmě. Oba celky se tak budou muset dohodnout na náhradním termínu.