PANTHERS MĚLI PROBLÉMY SE STRAKONICEMI, KADAŇ VYHRÁLA V NÁJEZDECH

27. 11. 2017

Všechny týmy zakončily první polovinu základní části. V západní skupině Národní ligy vedou po jedenácti kolech hráči Panthers Praha s mírným bodovým náskokem na Wizards. Mezi osmičkou pro play-off se drží mimo jiné i Kadaň, která výsledkově uspěla nad favoritem z Českých Budějovic.

Aktuální lídr tabulky pojistil své postavení díky vítězství nad Strakonicemi. Protože Pražané vedli po dvaceti minutách už 6:1, očekával se poklidný zbytek duelu. Ve třetím dějství ale začali hosté výsledek dramaticky upravovat a nakonec zmírnili svoji porážku na skóre 8:11. „Dnes jsem dorazil později, protože jsem si byl nechat poradit na semináři od Petriho Kettunena a ten by ze zápasu nebyl nadšený. Příliš mnoho chyb v high and deep defense a nesoustředěnost,“ hodnotil i přes plný zisk bodů trenér Panthers Štěpán Weber.

Svoji herní formu potvrdili také hráči Wizards, kteří zdolali 9:2 Králův Dvůr. Hned pět branek ale přišlo z jejich strany až v průběhu závěrečné části utkání. Těsné bodové rozdíly v horní půlce tabulky vyhovují i Sokolu Jaroměř, jenž dal deset gólů Plzni a upevnil pátou pozici. „Až na výpadek na začátku třetí třetiny jsme hráli naši hru a soupeře jsme do ničeho nepustili,“ vyjádřil se domácí kouč Tomáš Křovina.

Napínavý zápas absolvovala Kadaň, jež vynulovala dvoubrankové manko na České Budějovice a zásluhou Viléma Vopeláka rozhodla v samostatných nájezdech. Z 1:4 na 4:4 vyrovnával i desátý Sokol Mukařov v měření sil s jedenáctými Čelákovicemi, za něž zaznamenal klíčovou trefu v prodloužení Jakub Doutnáč. Ještě v základní hrací době stihli bodovat florbalisté Kobylis po úspěchu nad posledním Turnovem 8:6. „Skvěle zvládnuté důležité utkání o postup do play-off,“ oddechl si trenér Pražanů Ondřej Kočí.