PO 17. KOLE V ČELE ORKA ČELÁKOVICE

31. 1. 2020

Národní liga – západ měla delší povánoční pauzu, a tak se první kolo roku 2020 odehrálo až 18. a 19. ledna. Díky tomu první měsíc letošního roku přinesl pouze dvě kola. V nich byli úspěšní zejména Orka, Mukařov, Wizzards a Náchod, kteří si shodně připsali jednu výhru v základní hrací době a jednu v prodloužení. Nedařilo se naopak Kobylisům, Plzni, Turnovu a Benešovu, kteří obě utkání prohráli.

Lídrem soutěže je prozatím Orka Čelákovice, která již sedm zápasů v řadě nepoznala hořkost porážky. Padla naposled 17. listopadu na půdě Wizzards.

Na druhé místo se vyšvihla Traverza Mukařov, která zdolala 5:3 Benešov a 3:2p Turnov, a prodloužila sérii s alespoň jedním získaným bodem na devět utkání.

První čtyřku uzavírají Panthers a Bučis Team. Prvně jmenovaný nejprve prohrál 4:5 v prodloužení na hřišti Litvínova, následně si poradil 9:5 s Benešovem. Zároveň je se 135 brankami nejproduktivnější týmem v soutěži. Bučis Team vyhrál na půdě Turnova, poté v atraktivním utkání padl 4:5 v prodloužení s Čelákovicemi.

Kometou posledních kol je tým Náchoda. Ten prožíval špatné výsledkové období, ale v posledních čtyřech kolech dokázal získat devět bodů z dvanácti možných, a ztrácí čtyři body na pozice zajišťující play-off.

Obě lednová utkání dokázali vyhrát pražští Wizzards. V 16. kole předvedli chvályhodný obrat, kdy po dvou třetinách prohrávali s Kobylisy 4:10, ale nakonec se radovali 12:11 v prodloužení. V druhém lednovém zápase si poradili 8:5 s Litvínovem. Za to jim aktuálně patří pátá příčka v tabulce.

Pět kol před koncem základní části mají již velkou naději na play-off i týmy Plzně a Králova Dvora. Plzeň sice poslední dvě utkání prohrála, ale stále má náskok sedmi bodů na první nepostupovou příčku. Králův Dvůr nedokázal bodovat proti Orce (5:10), ale poté si spravil chuť právě proti Plzni (6:5p).

Tuhý boj o postupovou osmičku se strhne mezi týmy Turnova, Kobylis, Náchoda a Benešova. Nejlepší výchozí pozici má prvně jmenovaný, který má 22 bodů. Jeho konkurenti ovšem ztrácí pouze dva, čtyři, respektive sedm bodů. Jednu lednovou výhru si připsal Litvínov (Panthers 5:4p), avšak je téměř jasné, že se do play-off nedostane. Na posledním místě již ztrácí 13 bodů (ve hře je bodů patnáct).

Osmnácté kolo je na programu 1. – 2. února.