POSLEDNÍ OSMÉ MÍSTO PRO PLAY-OFF UZMUL TURNOV

3. 3. 2020

V Národní lize – západ se o víkendu dohrávalo závěrečné 22. kolo. Sedm již z minulého týdne známých týmů doplnil pro vyřazovací boje TJ Turnov, který dokázal porazit 5:4 Benešov. Play-down zbylo na Kobylisy, Náchod, Benešov a Bivoj Litvínov.

Na turnovské palubovce se sice dostali do tříbrankového vedení hosté, ale domácí dokázali do konce druhé třetiny srovnat. Do závěrečné třetiny o vše se podařilo lépe vstoupit hostům, Turnov opět dokázat reagovat. Momentem zápasu se stala 55. minuta, kdy poslal domácí do vedení Štěpán Matěcha a jak se ukázalo, bylo to již vedení konečné a také postupové. Turnovská radost mohla propuknout i na základě pomoci Plzně, která porazila Kobylisy 8:5.

Vítězem základní části se stala Orka Čelákovice, která porazila 15:4 poslední Litvínov. V utkání se zaskvěli Ondřej Špalek, Petr Němeček, Jan Kolář, Václav Kramel a Vojtěch Strnad – všichni zaznamenali tři a více bodů. Druhé místo urvala pražská Traverza na úkor dalšího pražského celku, Panthers. Zatímco Mukařov vyzrál 10:2 nad Náchodem, Panthers nezvládli duel s Bučis Teamem a prohráli 12:6. Strůjcem úspěchu byl zejména šestibodový Jakub Černý (3+3). Čtvrtý se umístil právě Bučis Team, následovaný Wizzards, Plzní a Královým Dvorem. Osmičku postupujících uzavírá Turnov.

Play-down zbylo na pražské Kobylisy, Náchod, Benešov a Litvínov. V prvním kole se utkají Kobylisy a Litvínovem a Benešov a náchodským Primátorem. Hraje se na tři vítězná utkání.

Vítězem kanadského bodování se stal s 67 body Jakub Černý (Bučis Team), 56 bodů získal Jiří Šrámek (Wizzards Praha), pomyslnou bednu s 54 body uzavřel Karel Smutný (Wizzards Praha). Dle průměru obdržených branek se stal nejlepším gólmanem plzeňský Martin Bezděk. Nejvíce výher si pak připsal mukařovský ochránce svatyně Josef Bína. Nejvylučovanějším hráčem je Václav Zábran z Plzně (69 trestných minut).

22. kolo [29. 2. – 1. 3. 2020]

ASK Orka Čelákovice – SK BIVOJ LITVÍNOV 15:4 (6:1, 5:2, 4:1)

FbC Plzeň – Florbal TJ Kobylisy 8:5 (2:1, 4:2, 2:2)

FAT PIPE Traverza Mukařov – Florbal Primátor Náchod 10:2 (2:0, 2:2, 6:0)

FC Bučis Team – Panthers Praha 12:6 (3:1, 4:1, 5:4)

T.B.C. Králův Dvůr – Wizzards DDM Praha 10 3:7 (1:4, 1:1, 1:2)

TJ Turnov – SK Florbal Benešov 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)

V neděli v 21:30 proběhl výběr soupeřů pro play-off. Díky vítězství v základní části měla první právo volby Orka, která zvolila šestou Plzeň (v základní části 6:5, 5:2). Druhá Traverza Mukařov si vybrala sedmý Králův Dvůr (9:4, 5:6p). Volbou třetích Panthers byl další pražský celek, Wizzards (5:2, 10:6). Poslední dvojicí se stala mužstva Bučis Team a Turnov (9:4, 9:7). Hraje se na tři vítězná utkání a první zápas je na programu 7. 3. 2020.