​​​​

PRAŽSKÝ DUEL PRO KOBYLISY, USPĚL I DRUHÝ NOVÁČEK

18. 12. 2017

Nováček z Wizards stráví vánoční svátky na prvním místě. Rozhodla o tom jejich výhra ve 14. kole Národní ligy – západ nad Kadní a zároveň, že Jaroměř překvapivě padla v Turnově. Na druhém místě ji tak vystřídaly České Budějovice, které uspěly v jihočeském souboji.

S Wizards to dlouho nevypadalo vůbec dobře a ještě čtvrt hodiny před koncem prohrávali o tři branky. Poté ale Kati znervózněli, přestali hrát a Pražané nabídnutou šancí nepohrdli a pěti zásahy otočili utkání na svou stranu. „Florbal se hraje 60 minut a to nejsou naši hráči schopný pochopit. Ve třetí třetině jsme podali ostudný výkon a zaslouženě jsme prohráli,“ zlobil se domácí kouč Erik Štěrba.

Ani Jaroměř nesehrála povedený zápas. Proti Turnovu se jí sice povedl obrat v prostřední periodě, ale to bylo všechno. Domácí se nepoložili, naopak ještě stihli do přestávky vyrovnat a závěrečnou část si zcela podmanili, aby nakonec nadělili Sokolu deset gólů. Totéž se povedlo i Kobylisům v domácím prostředí proti Panthers. Loňský vítěz základní části od začátku nestíhal a podle slov trenéra Lukáše Jenšíka předvedl před Vánoci hodně ostudný výkon, po kterém přišla i nejvyšší porážka Pražanů v této sezóně.

Příliš zdařilé utkání nezažil ani Králův Dvůr, který si duel s Mukařovem vybral jako speciální vánoční zápas. Před dvěma lety v totožném zápase toho samého soupeře porazil v prodloužení. Letos však všem domácím v hale připravené svařené víno i duel pořádně zhořkly, neboť si první gól mohli zakřičet až za stavu 0:12.

Regionální souboj na jihu Čech zvládly díky povedené závěrečné části České Budějovice. Štíři prohrávali po dvou třetinách se Strakonicemi 2:4. V posledních šesti minutách otočili čtyřmi zásahy zápas ve svůj prospěch a poskočili díky tomu na druhé místo v tabulce. Boj o play-off si zkomplikovala Plzeň, která v domácím prostředí nestačila na Orku. Západočeši začali stahovat náskok soupeře až v poslední periodě, ale smazat manko již nedokázali a nechali soupeře se na bodově přiblížit a vrátit do hry o play-off.