ROZHODUJÍCÍ BOJE V ZÁPADNÍ NÁRODNÍ LIZE ZAPOČALY

9. 3. 2020

​Prvními dvěma zápasy byly odstartovány čtvrtfinálové série play-off a také dvě série play-down. Mezi osmičkou nejlepších si zatím vedou lépe výše postavené celky, v bojích o udržení je situace zamotaná.

Duel mezi prvním a osmým celkem tabulky je zatím velmi vyrovnaný. Orka o svá dvě vítězství musela bojovat až do samotného konce. V sobotu dokázala zvítězit 9:7, nedělní utkání rozhodlo až prodloužení.

Dva kroky od postupu je Bučis Team. Ten v sobotním zápase zvítězil přesvědčivě 7:1. O den později byly Turnovští lepším soupeřem, ale ani sedm bodů Štěpán Matěchy jim nestačilo k tomu, aby Pražany porazili.

Za stavu 2-0 končila o víkendu i série mezi Mukařovem a Královým Dvorem. V prvním zápase se Traverza dostala do tříbrankového vedení, o které se až do závěrečného hvizdu musela strachovat. Nakonec však dokázala ubojovat jednobrankové vítězství 6:5. V neděli si šel Králův Dvůr pro vyrovnání, po 51 minutách vedl 3:1, ale i toto utkání dokázal Mukařov zlomit. Na snížení z 52. minuty navázal vyrovnávací brankou 84 vteřin před koncem třetí třetiny mukařovský Jan Pudich a v šesté minutě prodloužení rozhodl domácí Jan Fiala.

Souboj třetího a pátého celku prozatím vyznívá lépe pro pantery. Sobotní duel rozhodli ve druhé polovině hry, kdy si postupně vypracovali šestibrankový náskok, a nakonec zvítězili 7:2. V neděli se jim podařilo odskočit o čtyři branky, na které Wizzards dokázali reagovat a snížit na 7:5. Pojistku musel dvěma brankami přidat Lukáš Pokorný, který si v celé sérii připsal již sedm bodů.

Současně s play-off probíhají i boje o záchranu. Náchod ani jednou nedokázal využít výhody domácího prostředí a prohrál s Benešovem obě utkání – 4:5 po nájezdech a 5:6. Druhá série mezi Kobylisy a Litvínovem je zatím vyrovnaná. První duel zvládli 7:5 Severočeši, nedělní pak 8:4 Pražané.

Třetí, případně čtvrtá utkání jsou na programu 13. 3. – 14. 3.