STRAKONICE URVALY VÍTĚZSTVÍ V ZÁVĚRU, BUDĚJOVICE NESTAČILY NA JAROMĚŘ

18. 9. 2017

Ve třetí nejvyšší soutěži mužů, Národní lize - západ se o víkendu odehrálo kompletní první kolo, ve kterém bylo k vidění devětašedesát gólů. Nejvyrovnanější a zároveň i gólově nejúrodnější utkání se odehrálo ve Strakonicích, kde domácí o svém vítězství 9:8 rozhodli tři minuty před koncem zápasu. Střelecky se dařilo i hráčům v Budějovicích, kde domácí podlehli Jaroměři. ​​

V souboji Kobylis proti Kadani se o vítězi rozhodlo v prvních dvaceti minutách, v nichž si hostující hráči vytvořili tříbrankový náskok. Ten se pak ve zbývajících minutách ukázal jako klíčový. Domácí si během zápasu vytvořili nespočet příležitostí ke skórování, ale na rozdíl od svých soupeřů je nedokázali proměnit. Kadaň tak v Kobylisích zvítězila hlavně díky lepší střelecké produktivitě.

Turnov v prvním kole divize západ Národní ligy zavítal na palubovku Králova Dvora, který od prvního hvizdu soupeři ukázal, že bude na hřišti pánem. Domácí hráči zápas ovládli, hosty nepustili do vážnějších příležitosti a s přehledem si dokráčeli pro vítězství 6:1.

Strakonice do utkání proti pražským Wizards nevstoupily vůbec dobře, neboť po dvou třetinách prohrávaly 4:7. V poslední periodě se ale domácí zvedli, během posledních dvaceti minut dokázali duel otočit a dotáhnout do vítězného konce.

O vítězi mezi Plzní a Mukařovem rozhodla větší agresivita při proměňování šancí. Tu předvedli domácí hráči, když z jednatřiceti střel dokázali dát hned sedm gólů. Oproti tomu Mukařov z dvaačtyřiceti pokusů skóroval pouze čtyřikrát.

V zápase Čelákovic a Panthers Praha se rozhodovalo v závěru druhé třetiny a v úvodu posledního dějství. V tomto rozmezí si hostující hráči dokázali vytvořit rozhodující náskok, který už dokázali udržet.

Během celého souboje hráči Českých Budějovic dotahovali gólový náskok Jaroměře, na hattrick Kopeckého ze závěru už ale odpověď nenašli. Jaroměř si tak z jihu Čech odváží domů tři body za vítězství 9:5.