​​​​

VEDOUCÍ SOKOL ODRAZIL VYSOKOU VÝHROU ÚTOK WIZARDS

26. 2. 2018

Základní část západní Národní ligy je u konce. Dvaadvacáté kolo vyřešilo poslední otazníky. Na prvním místě nakonec skončila Jaroměř, která si pohlídala vedoucí příčku díky vysoké výhře nad Českými Budějovicemi a odrazila tak útok Wizards. Rozhodnuto je i o postupové osmičce, když na poslední chvíli proklouzla do play-off Kadaň společně s Čelákovicemi.

Jaroměř vyšla vstříc konečnému prvnímu místu po základní části nervózně a první třetinu vyhrála díky neukázněnosti Českých Budějovic, kdy se trefila hned třikrát během dvou přesilovek. Od prostřední periody už domácí Sokol kontroloval zápas proti hostujícím Štírům a zvítězil vysoko 11:3. Osmi body za tři góly a pět nahrávek se na vítězství podílel Hofman.

Na první místo pomýšleli i Wizards, kteří hostili poslední Strakonice. Místo jasné záležitosti se ale Pražané museli strachovat o výsledek a nakonec byli rádi za výhru 8:7. Ani dalšímu celku z hlavního města se nedařilo podle představ. Panthers se mohli díky zaváhání Českých Budějovic posunout na třetí místo, museli by však doma vyhrát. Byli ale rádi za bod, který jim v poslední minutě základní části zařídil kapitán Kolář. V prodloužení vystřelil bonusový bod navíc Čelákovicím Krameš.

O lepší postavení v tabulce a rovněž i o play-off se bojovalo i v Kadani. Domácí Kati se v přímém souboji o postup utkali s Kobylisy a zápas pro sebe rozhodli v druhé polovině zápasu, kdy se trefili sedmkrát, zatímco Pražané přidali pouze dva zásahy.

Rozlučka se základní částí se konala v Turnově. Ani domácí či soupeř z Králova Dvora již nemohli zlepšit dosavadní postavení v tabulce, a tak na hřišti rozpoutali přestřelku, kterou pro sebe nakonec urvali Středočeši a zlepšili si náladu před play-off. Podobná situace nastala i v zápase Mukařova s Plzní, kde oba celky proti sobě postavily pouze dvě lajny do pole. Z výhry se nakonec radoval západočeský tým, který pro sebe uzmul zápas díky vítězné trefě v přesilovce. S koncem základní části se posléze utvořily i dvojice pro play-off respektive play-down. Týmy se proti sobě postaví tak, jak skončily v tabulce.