WIZARDS A PANTHERS ODVRÁTILI NEPŘÍZNIVÝ VÝVOJ UTKÁNÍ

16. 10. 2017

Tři družstva mají shodný počet bodů. A právě mezi nimi bude v dalších zápasech Národní ligy – západ probíhat souboj o první příčku. Hned několik týmů v pátém kole navíc zvrátilo negativní průběh duelu a vylepšilo tak svoji bilanci.

Poprvé za tři body vyhrál Sokol Mukařov, který uspěl nad posledním Turnovem. O konečném skóre však rozhodl až dvěma góly ve třetí třetině. „Soupeř zvítězil díky většímu důrazu v osobních soubojích,“ sdělil trenér Turnova Jaroslav Marks. Svoji pozici ve spodní polovině tabulky si vylepšily i Kobylisy bodovým ziskem nad Strakonicemi výsledkem 10:5. Poražený celek se přesto střelecky blýskl zásluhou hattricku Davida Chvosty.

Hned dvacet branek padlo v měření sil mezi Plzní a pražskými Wizards. Západočeši přitom po první třetině vedli 6:3. Třetí část duelu ale svým zakončením opanovali Wizards a díky sedmi trefám skončilo utkání 11:9 v jejich prospěch. „Nezměrná vůle v poslední třetině konečně proměnila desítky šancí,“ ulevilo se kouči hostů. Výraznými tahouny svých týmů se stali Jiří Šrámek (Wizards, 4+3) a Filip Rybnikár (Plzeň, 3+2).

Panthers Praha si připsali povedený obrat poté, co s Královým Dvorem třikrát prohrávali o gól, ale nakonec jej zdolali 7:4. Po podobně bojovných výkonech získali vítězství také Jaroměř s Českými Budějovicemi a všechna tři mužstva mají na čele soutěže shodný počet 12 bodů.