ZÁPADNÍ NÁRODNÍ LIGA ZNÁ JIŽ SEDMIČKU POSTUPUJÍCÍCH DO PLAY-OFF

25. 2. 2020

Národní liga – západ má za sebou kompletní 21. kolo. Vedoucí celky tabulky nepřipustily žádná překvapení, Plzeň si zajistila místo v play-off, důležitý krok se podařil udělat Turnovu a situaci si zkomplikoval Florbal Náchod. ​​​

Florbal TJ Kobylisy – ASK Orka Čelákovice 2:3p (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Zápas byl klíčovým pro domácí tým, který by se v případě výhry mohl radovat z postupu mezi osm nejlepších. Dostal se sice do jednobrankového vedení, ale hostující Orka ještě do konce třetiny srovnala. Ihned po úvodním buly třetí třetiny si Kobylisy vzaly vedení zpět, ale poslední slovo měl čelákovický Jakub Čáp, který nejprve srovnal a poté v prodloužení zajistil hostům bod navíc.

SK BIVOJ LITVÍNOV – TJ Turnov 7:8 (2:3, 2:2, 3:3)

Zatímco domácí již hráli pouze o lepší sebevědomí před play-down, Turnov stále mohl přemýšlet nad postupem do play-off. Jednalo se o divácky atraktivní zápas, jelikož se obě mužstva celou dobu přetahovala o vedení. Na dvě branky Litvínova dokázali hosté rychle zareagovat, a ještě do konce úvodní části skóre otočit. V úvodu do prostřední části domácí opět zabrali a šli do vedení 4:3. Na konci třetiny již však znovu prohrávali 4:5. V 41. a 44. minutě Turnov navýšil na 7:4 a již se zdálo, že si z Litvínova odveze všechny body. Tomu se ovšem podařilo během 207 vteřin srovnat. Poslední slovo ale patřilo hostům, kterým brankou z 54. minuty zajistil pokračování snu o postupu Pavel Sekyra.

FAT PIPE Traverza Mukařov – FC Bučis Team 7:5 (2:2, 4:2, 1:1)

Souboj o třetí místo ligové tabulky přinesl velmi vyrovnanou bitvu. Domácí Traverza se dostala do dvoubrankového vedení, které však Bučis Tem dokázal během necelých dvou minut vymazat. Druhá třetina přinesla šest branek a skóre 6:4. V posledním dějství si již domácí vedení uhlídali a zejména díky dvojici Martin Fenik (5+0) a Tomáš Vaculík (0+4) si došli pro důležité tři body za vítězství 7:5. Na druhé straně se zaskvěl pěti body Tomáš Vaculík (3+2).

SK Florbal Benešov – Florbal Primátor Náchod 6:2 (0:1, 2:1, 4:0)

Pro naději na vyřazovací osmičku si přijel Náchod na palubovku Benešova. Domácí ale nenechali svou kůži zadarmo, ba naopak po vyrovnaných dvou třetinách se jim podařilo ve třetí vstřelit čtyři branky, na které Náchod nedokázal reagovat. Došli si tak pro tři body, které pro ně znamenají možnost na vylepšení pozice pro play-down. Náchod si prohrou zkomplikoval cestu do play-off – v posledním kole musí porazit Mukařov a doufat v zaváhání Turnova a Kobylis.

Wizzards DDM Praha 10 – FbC Plzeň 3:4pn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)

Pražané již před zápasem měli místo v závěrečné fázi zajištěné, Plzeň si v případě bodového zisku mohla tuto kolonku odškrtnout také. To se nakonec povedlo. Po třech vyrovnaných třetinách, kdy si každou z nich připsaly oba týmy po jedné brance, utkání dospělo k samostatným nájezdům. V nich byli úspěšnější hosté, kteří si díky Jaromíru Täuberovi zajistili jistotu play-off.

Panthers Praha – T.B.C. Králův Dvůr 13:5 (2:1, 3:0, 8:4)

Po vyrovnané první třetině rozjeli domácí panteři brankostroj, na který Králův Dvůr nedokázal reagovat. Výsledek 13:5 znamená, že Pražané mají stále šanci na pomyslný „Prezidentský pohár“ a Králův Dvůr skončí v druhé polovině pro nasazení do vyřazovacích bojů. Za zmínku stojí bodové příspěvky hráčů Panthers, když si Karel Petrák v utkání připsal šest branek a Jan Waldhauser s Marcem Lombinem shodně čtyři kanadské body za branku a tři asistence.

Poslední kolo se odehraje 29. 2. a 1. 3. a okryje nám dvě hádanky – kdo se stane vítězem základní části a kdo z trojice Kobylisy, Turnov a Náchod se bude radovat z postupu mezi nejlepších osm.

Hned po ukončení posledního zápasu (21:30) dojde k výběru soupeřů pro play-off.