{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


4. KOLO POHÁRU: PRVOLIGISTÉ POSTUPUJÍ, UNHOŠŤ DALŠÍ SENZACI NEPŘEDVEDLA

Obrázek ke článku
30. 9. 2019

Pohár Českého florbalu ve své mužské části pokračoval zápasy 4. kola. O postup do 5. kola se v otevřené části poháru utkalo čtyřiadvacet týmů. Prvoligové týmy Českých Budějovic a Start98 své zápasy zvládly, v roli favorita naopak neuspěl Králův Dvůr. Unhošťská pohádka končí.

Velkou formu si z Národní ligy do Poháru Českého florbalu přenesl Bučiš Team, který porazil Tábor s přehledem 11:4 za výrazného přispění Tomáše Vondrušky, jenž tři branky vstřelil a na další tři nahrál. Úlohu favorita naopak nepotvrdil další účastník Národní ligy Králův Dvůr, který podlehl v Plzni tamní Florbalové škole 4:8. Totéž se přihodilo týmu FBC Letka, který podlehl diviznímu Třinci 5:8.

Další účastnící Národní ligy Orka Čelákovice, Panthers Praha a TJ Turnov ve svých zápasech uspěli. Orka nezaváhala proti Orlicku-Třebovsku, které zdolala 5:3, kočkovité šelmy rozstřílely Kralupy 13:4 a reprezentanti tělovýchovné jednoty zdolali Hradec Králové 7:6.

Svá utkání, i když ne zcela bez zaváhání, zvládli také dva zástupci 1. ligy. České Budějovice vyhrály na půdě FBŠ SLAVIA Plzeň 4:2 a Start98 zvítězil v Jihlavě těsně 7:6.

V divizním souboji mezi Zlínem a Olomoucí se radovali Valaši poměrem 5:4 po nájezdech. Působivá vítězství si připsaly týmy Hornets Brno a FbC Aligators. Sršni porazili Spartak Hluk vysoko 13:4 po šestibodovém (4+2) představení Lukáše Šmardy. Vodní plazi si přesvědčivě poradili s Okříškami, které přehrály poměrem 13:5. Řádila především dvojice Pavel Zbořil (5+1) s Lukášem Gregrem (1+4).

Jeleni Unhošť, kteří v minulém kole senzačně vyřadili Bivoj Litvínov, nyní tvrdě narazili a další výrazné překvapení do svých historických kronik nezapsali. TJ Kobylisy si na ně vyšláply a porazily je 18:3. Hned tři hráči zaznamenali hattrick, Matouš Neužil dokonce dvojitý.

Kompletní přehled výsledků kola i další rozpis soutěže naleznete ZDE.

Obrázek