{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ALIGATORS HOSTÍ V POHÁRU TATRAN. DÁME DO TOHO VŠECHNO, SLIBUJE ZBOŘIL

Obrázek ke článku
24. 11. 2021

Mužská část Poháru Českého florbalu dokráčela do čtvrtfinále. Na fanoušky čeká trojice bitev mezi superligovými celky včetně gólové hody slibujícího derby mezi Chodovem a Black Angels. Jediným zástupcem z nižších soutěží jsou Aligators, které čeká Tatran. „Určitě to nebude lehké, ale dáme do toho všechno a snad se podaří zázrak,“ věří kanonýr Pavel Zbořil, který září jak v poháru, tak i v lize.

Florbaloví diváci si přijdou na své. Spartu, která na cestě do čtvrtfinále zdolala divizní Kralupy, čeká v UNYP Areně Liberec, který předtím v severočeském derby jasně přestřílel Českou Lípu. Bleci, kteří v osmifinále přetlačili Orku, vyzvou Chodov. Jihoměstský celek si cestu do Kbel proklestil přes triumf nad obhájcem pohárového titulu z Mladé Boleslavi. Na otrokovickém Štěrkovišti se pak představí Vítkovice, které jdou do boje o semifinále nabuzené z úspěšné odvety a vysokém triumfu v pohárové bitvě o Ostravu.


Zdaleka největší výzva ale stojí před aligátory z Klobouků u Brna. Ti se po vyřazení prvoligového Startu98 postaví aktuálnímu lídrovi ze Střešovic. „Pro nás je to důležitý zápas. My jsme se na tuto chvíli připravovali od začátku sezony, protože naším cílem bylo dokráčet v poháru co nejdál. Dojít až do čtvrtfinále a zahrát si proti nejúspěšnějšímu týmu v historii českého florbalu je obrovský úspěch,“ těší Zbořila.

Na kterého hráče z kádru 16násobného mistra se nejvíc těší? „Záleží na tom, s kým k nám Tatran přijede. Mají skvělé všechny hráče, takže nemohu jmenovat jen jednotlivce. Ale těším se. A nejen já. Pokud přijede v plné sestavě, tak si to určitě všichni užijeme,“ říká hráč, který má v letošní sezoně opravdu parádní formu.

Kunratice v osmfinálne sťal hattrickem, v posledním ligovém klání se uvedl také třemi góly a celkové bilance vypadá opravdu nebezpečně – 16 gólů a pět asistencí v pěti duelech poháru, patnáct tref a devět nahrávek v Národní lize. Poprávu tak můžeme 26letého florbalistu nazvat klíčovým hráčem.

„Střeleckou formu si užívám, ale všechno je to o týmovém výkonu. Kdyby mi nepomáhali spoluhráči, tak ty góly v takovém množství nedávám. Je to týmový výkon a nezáleží na tom, kdo ty góly dává. Hlavní je, že se daří celému týmu,“ podotýká skromně.

► Finále poháru proběhne 18. 1. 2022 v Chomutově. Kupujte lístky!

Aligators si věří poprávu. V osmifinále totiž Tatran výrazně potrápil Náchod, který díky dobré defenzivní hře dlouho držel naděje na úspěch a nakonec primátoři prohráli jen 2:3. „Náchod ukázal, že se se Střešovicemi dá hrát. Je to skvělý tým, ale viděli jsme, že je hratelný, což je pro nás jedině dobře. Věřím, že se nám utkání povede stejně jako Náchodu akorát s tím rozdílem, že nám se poštěstí jej dotáhnout do vítězného konce,“ přeje si Zbořil, který také připomněl poslední superligové kolo, v němž Tatran padl na půdě Ostravy.

Ve východní skupině národní ligy zatím patří Aligatiors šesté místo. V posledních kolech se však zvedli. „Dali jsme si předsevzetí, které chceme do konce sezony splnit. Záčátek sezony nám nevyšel úplně podle představ. I v zápasech, ve kterých jsme byli lepší, nám vše nefungovalo podle plánu. Poté se to však zlomilo a začalo všechno fungovat tak, jak má. I když máme v utlkáních občas momenty, kdy vypadneme z koncentrace, tak je dokážeme vyhrávat. Snad budeme v podobném stylu pokračovat i nadále,“ věří.

Výkony celku z jihu Moravy vygradovaly právě v poháru. Triumf nad prvoligovým účastníkem vlil hráčům z Klobouků novou krev do žil, což přiznal i Zbořil. „Proti Startu jsme předvedli přesně takovou hru, kterou se chceme prezentovat. Dokázali jsme se nahecovat a navzájem jsme se podporovali. Ukázalo nám to, že i v roli obrovského outsidera dokážeme překvapit. Pokud bude sezona pokračovat a podaří se nám probojovat do play-off, tak se nám třeba i povede tu první ligu urvat,“ uzavírá 26letý kanonýr.


Program čtvrtfinále Poháru Českého florbalu

18.00 Navláčil PANTHERS OTROKOVICE – 1. SC TEMPISH Vítkovice | ONLINE | VIDEO

19.00 FAT PIPE Aligators Klobouky – Tatran Střešovice | ONLINE | VIDEO

19:30 ACEMA Sparta Praha – FBC Liberec | ONLINE | VIDEO | VSTUPENKY

20.15 BLACK ANGELS – FAT PIPE FLORBAL CHODOV | ONLINE | VIDEO

​​

Obrázek