{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

BOHEMIANS SI ZAHRAJÍ SVÉ PRVNÍ FINÁLE POHÁRU

Obrázek ke článku
18. 12. 2019

Semifinále Poháru Českého florbalu mezi FbŠ Bohemians a FBC Ostrava na Děkance bezkonkurenčně ovládl domácí tým a zelenobílí klokani si tak poprvé v historii zahrají finále. Pod finálovou účast se podepsal třemi body Jakub Buršík, Filip Forman a Jakub Šárka.

8 : 2
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:01:14:1 -:-
Branky:

Více něž měsíc. Tolik Času mají florbalisté FbŠ Bohemains, aby se připravili na své historicky první finále Poháru Českého florbalu. To si totiž díky vítězství nad ostravským FBC zahrají proti Mladé Boleslavi.

Bohemians se povedl samotný vstup do zápasu, když si klokani připsali nadějné tříbrankové vedení. Prostřední část sice skončila díky trefě Dominika Eichnera a Filipa Formana remízou, v poslední dvacetiminutovce ale opět zabral domáví tým Bohemians a zvítězil celkově 8:2. Bohemians tak dosáhli historického úspěchu klubu a 21. ledna se v Karlových Varech utkají s druhým vítězným semifinalistou - Mladou Boleslaví.

"Dneska to z naší strany s florbalem nemělo nic společného. Domácí byli ve všech činnostech lepší a zaslouženě vyhráli. Trošku se projevila únava ze včerejšího náročného tréninku, ale na to se nevymlouváme," přijal porážku trenér FBC Tomáš Svačinka. Dominik Eichner s ním souhlasil: "Bohemka byla dnes ve všem lepší, byla rychlejší a měla větší tlak do brány, to rozhodlo."

"Rozhodlo to, že jsme víc chtěli a byli jsme na to lépe připraveni, proměňovali jsme šance," měl jasno o příčinách vítězství nejproduktivnější hráč zelenobílých Jakub Buršík. Jeho tým se 21. ledna ve finále v Karlových Varech utká s Mladou Boleslaví, která v téměř souběžně hraném utkání porazila Chodov 7:3. "Určitě to nebude mít s námi jednoduché," vzkázal Buršík směrem k Středočechům.

Vstupenky na Finále 2020 Poháru Českého florbalu jsou k dispozici ZDE.

​​

Obrázek