{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BRNĚNSKÉ KLUBY HRAJÍ UNIKÁTNÍ POHÁROVOU SKUPINU

Obrázek ke článku
23. 10. 2017

V Poháru České pojišťovny nebývá o nečekané výsledky nouze. Právě díky vítězstvím nad papírově silnějšími soupeři figurují v osmifinále soutěže hned tři týmy z Brna – Bulldogs, Hattrick a Sokol I. Ty pak doplnil divizní Spartak Hluk.

Superligoví Bulldogs Brno byli nasazeni rovnou do osmifinále poháru. Zbývající kluby však musely projít kvalifikačními koly, ve kterých pokaždé za favorita na postup určitě neplatily.

Hattrick Brno hrající první ligu se mezi 16 nejlepších celků dostal zásluhou úspěchu nad Znojmem. Jihomoravského rivala z nejvyšší soutěže porazil hladce 7:2. Obětavý výkon předvedl i Sokol I, jenž nastupuje v Národní lize. Senzačním výsledkem 5:3 zdolal florbalisty Pelhřimova. Jako outsider herně překvapil také čtvrtý účastník Spartak Hluk, když vyřadil Kopřivnici.

Že by se v jediné skupině potkaly tři oddíly z jediného města je velmi vzácná situace. „Skupina vypadá zajímavě z mnoha pohledů. Každý zápas bude mít velký náboj, o kvalitě brněnských týmů netřeba spekulovat,“ zhodnotil kouč Hattricku Marek Fiala. Jeho mužstvo už své první utkání odehrálo a v derby s Bulldogs padlo 2:5.

Za Sokol I komentoval los trenér Jiří Bořecký: „Abych byl upřímný, zajímavější by pro nás byli soupeři z jiných koutů republiky. S brněnskými družstvy se můžeme střetnout i mimo pohárové duely.“

Tuto soutěž ovšem klub považuje za skvělou možnost, díky níž může mladý kádr nabrat důležité zkušenosti. „Vzhledem k fázi sezóny a tomu, že bojujeme na několika frontách, mají hlavní prioritu mužská a juniorská liga. Nicméně to v žádném případě neznamená, že bychom pohár vypouštěli,“ konstatoval Bořecký.

Ke složení osmifinále se vyjádřil i trenér superligového účastníka Jan Kadlec: „Celková kvalita je určitě horší než u jiných skupin.“ Tím se ale postupové šance vyrovnávají a čtvrtfinále poháru znamená ještě větší motivaci. „Situaci zvládáme dobře. Naši úlohu favorita známe,“ dodal Kadlec.

Hlavním adeptem na druhou pozici tak zůstává Hattrick. Fiala však upozorňuje, že nelze žádného protivníka podcenit. „Popasovat se s rolí outsidera je vždy snazší. Z hráčů totiž částečně snímá tíhu zodpovědnosti za očekávané vítězství,“ vysvětlil.

Kdo nakonec bude pokračovat z „brněnské“ skupiny do čtvrtfinále Poháru České pojišťovny? O tom se rozhodne nejpozději 23. listopadu. Kompletní přehled utkání naleznete ZDE.

Obrázek