​​​​

CHODOV V PŘETAHOVANÉ VYBOJOVAL FINÁLE POHÁRU ŽEN, ZNÁMÍ JSOU UŽ I TŘI SEMIFINALISTÉ

27. 11. 2019

Pohárová středa udělala jasno v tom, kdo se 21. ledna v Karlových Varech ve finále poháru žen postaví pražským Tigers. Budou to jejich rivalky z Jižního Města, Chodov totiž udolal klokanky z Bohemians v prodloužení. V mužské části poháru se do semifinálových bojů probojovaly týmy Mladé Boleslavi, Chodova a Ostravy. O poslední místo se utkají Bohemains s Otrokovicemi v pátek.

Druhé ženské semifinále nabídlo úplně jiný zápas, než který spolu oba týmy odehrály v základní části Extraligy žen. Zatímco ligové klání dopadlo jednoznačnou výhrou pro Chodov, který navíc udržel čisté konto, vyřazovací část poháru žen nabídla přetahovanou o postup do finále.

Zápas byl soubojem především prvních formací obou týmů. Právě jejich hráčky se podepsaly pod většinu branek, které v nečekaně vyrovnaném utkání padly. Martina Řepková za přispění Magdalény Pláškové svůj účet otevřela už ve třetí minutě, hattrick kompletovala jen pár vteřin po polovině základní hrací doby.

Bohemians se ale především ve druhé třetině dokázali chytnout chodovského tempa a v porovnání s první patnáctiminutovkou byla hra rovnoměrněji rozložená po celé délce hřiště. Na zelenobílé straně držela chodovský náskok na uzdě kapitánka Hana Poláková, vyrovnávací branku na 3:3 několik vteřin před koncem druhé třetiny střílela Eliška Vrátná. Oběma hráčkám na jejich trefy nahrávala Adéla Bočanová.

Ani třetí třetina o vítězkách nerozhodla, o šance přitom nebyla nouze ani na jedné straně. Kromě příležitostí a vysokého tempa ale bylo ve hře k vidění řadu nepřesností ve střelbě a efektivních brankářských zákroků. Chodov dvakrát odskočil, Bohemians se ale vždy podařilo vyrovnat. Rozhodovat tedy muselo prodloužení. Pod šestou ze šesti chodovských branek se po šesti minutách podepsala Řepková, která přihrávala střelkyni postupového gólu Pláškové.

Jednalo se o poslední utkání elitních florbalistek na následující týdny. Už o víkendu totiž český národní tým, jehož hráčky se proti sobě v tomto duelu utkaly, vyráží na závěrečné soustředění a v neděli 8. prosince zahájí boje na mistrovství světa ve Švýcarsku

Poslední pohárové klání je na programu 21. ledna v Karlových Varech. Vstupenky jsou už nyní k dispozici a to na TOMTO ODKAZU.

Muži mají ze tří čtvrtin obsazené semifinále

V mužské části poháru se ve středu rozhodovalo o semifinalistech. Do předposledního boje se na úkor kladenských kanonýrů probojovali florbalisté z Mladé Boleslavi, Chodov vyřadil Českou Lípu. V rozporu s výsledkem základní části byl duel Tatranu a Ostravy, kdy dále pokračuje právě ostravský celek. Posledními finalisty se v pátek stali florbalisté Bohemians, když z bojů o finále vyřadili otrokovické Panthers. Bohemians se v semifinále potkají s FBC Ostrava, Mladá Boleslav se o finále utká s Chodovem.