​​​​

DRAMATICKÉ FINÁLE POHÁRU URVALA BOLESLAV

21. 1. 2020

Pohárová soutěž se v úterý večer v Karlových Varech dočkala svého zakončení. V hlasité atmosféře mužského finále se o triumf utkali florbalisté Mladé Boleslavi a Bohemians, pro které to byla historicky první účast ve finále Poháru Českého florbalu. Zápas, v němž byl mladoboleslavský tým favoritem a očekávalo se hodně branek, byl nakonec překvapivě vyrovnaný a Bohemians bojovali o srovnání do posleních okamžiků. O jedinou branku nakonec zvítězila Boleslav 6:5.

6 : 5
2:11:13:3 -:-
Branky: 12. Milan Tomašík, 16. Jakub Bína, 35. Daniel Šebek, 47. Patrik Suchánek, 48. Martin Tokoš, 60. Martin Tokoš - 8. Pavel Čihák, 31. Patrik Šebek, 49. Filip Forman, 59. Viktor Kopecký, 60. Patrik Šebek

Vrcholem úterního večera v karlovarské sportovní hale bylo mužské finále Poháru Českého florbalu mezi týmy Mladé Boleslavi a Bohemians. Technologové do něj vstoupili jako trojnásobný držitel této trofeje, Bohemians jako nováček finálových zápasů.

Zápas začal za bouřlivé atmosféry kotlů obou týmů a první šanci si připsal boleslavský Milan Tomašík, ale netrefil přesně. O moment později prošel celé hřiště Jakub Gruber, ale Michal Kotouček byl na místě. Bohemians si první střelu připsali na konci čtvrté minuty, ale pro brankáře Bauera nebyla nijak nebezpečná. Přísnější parametry snesla až šance v minutě šesté, kterou musel Bauer natřikrát likvidovat. První gólovou radost si diváci mohli užít v čase 7:55, kdy se ze standardní situace prosadil Pavel Čihák a poslal zelenobílé do vedení. O minutu později dostala šanci na vyrovnání Bolka. Nařízená přesilová hra však vydržela pouze dvacet vteřin, kdy za vysokou hůl musel ze hřiště Daniel Šebek. Hra ve čtyřech ani jednomu týmu neprospěla, ihned po návratu vyloučených se ovšem prosmýknul podél levého mantinelu Milan Tomašík a srovnal. Branka Boleslavské nakopla a rázem musel Kotouček likvidovat šance Curneyho a aktivního Tomašíka. Další příležitost domácích už však skončila gólem. Před brankou dostal prostor Jakub Bína, nejprve střelou ze vzduchu neuspěl, poté si povyjel zpoza branky a zavěsil. Bohemians to nepoložilo, dokázali si vytvořit tři slibné šance, ale brankář Bauer svou svatyni uchránil.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Martin Tokoš, ale technologové oslabení ubránili. Hra se poté začala kouskovat a prim hrály především obrany. V 31. minutě bylo nahození Pavel Čiháka sraženo přímo na hůl Patrika Šebka, který se nerozmýšlel a z první poslal do Bauerovy branky. Vyrovnávací branka utkání opět oživila a mohli jsme sčítat šance na obou stranách. Na straně Bohemians Buršíka a Šárky, na straně Bolky Tomáše Chrousta a Natova. V 35. minutě se z rozehry v rohu prosadil Daniel Šebek a poslal domácí znovu do vedení. Více již ve druhé třetině 857 skvělých fanoušků nevidělo.

Na počátku závěrečné části byli více na míčku boleslavští a trpělivě kombinovali. Vyústěním byly dvě branky v rychlém sledu. Nejprve se prosadil Patrik Suchánek, když ho na hraně brankoviště našel krásným pasem Tomašík, poté se z bezprostřední blízkosti prosadil Martin Tokoš. Stav 5:2 pražský celek nepoložil a o 40 vteřin později na drama zadělal Filip Forman. Navíc ještě dostali Bohemians výhodu přesilové hry, když byl vyloučen Curney. Tu však nevyužila. Vrhla všechno do útoku a Bauer musel likvidovat další šance Krebnera a Formana. Tři a půl minuty před koncem odvolal trenér Michal Jedlička brankáře a zelenobílí to zkusili v šesti. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Tomáš Chroust, nabídnutou přesilovku 6 na 4 využil Viktor Kopecký a snížil na rozdíl jediné branky. Padesát vteřin před koncem byl vyloučen Milan Tomašík a Bohemians dostali další šanci 6 na 4. Při ní však ukázal svou rychlost Martin Tokoš. Vystihl rozehrávku a už ho zastavila jen síť. Půl minuty do konce a stav zápasu 6:4. Kdo si myslel, že je konec, mýlil se. Za čtyři vteřiny snížil Patrik Šebek a tribuny málem spadly. Bohemians si vzali oddechový čas a zkusili vymyslet závěrečný tlak. Boleslav však závěr, který nebyl pro slabé povahy, zvládla, a došla si za pekelné podpory karlovarského publika pro čtvrtý pohárový titul v historii.