{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DRUHÉ KOLO POHÁRU ČESKÉ POJIŠŤOVNY ŽEN STARTUJE

Obrázek ke článku
14. 9. 2015

Po prvním kole Poháru České pojišťovny žen je na programu kolo druhé. O postup do osmifinále pohárové soutěže bude v následujících dnech bojovat čtrnáct ženských týmů, ve čtyřech duelech vyzvou prvoligová družstva týmy z české extraligy, k vidění bude i pražské derby, prvoligový a i druholigový souboj. Přesná data zápasů zatím nejsou známa.

2. kolo:
Skupina A: FbC 98 Chomutov - Tatran Střešovice

Do prvoligového Chomutova zavítá extraligový Tatran. Favoritem tohoto měření sil jsou florbalistky Střešovic, navíc Severočešky nepodaly v prvním kole nejjistější výkon a postoupily do další fáze poháru až ze třetího místa skupiny C.

Skupina B: FBC Kladno - FBC Liberec
V dalším střetnutí bude možné zhlédnout tým zastupující první ligu žen Kladno proti extraligovému Liberci. Stejně jako Chomutov se i Kladno probojovalo do druhého kola až ze třetí příčky, ale skupiny B.

Skupina C: DDM Praha 10 - Start98
Zajímavé by mohlo být klání mezi druholigovými celky, bude se jednat i o pražské derby. Vítězky prvního kola skupiny A, hráčky DDM Praha 10, které navíc v letošním poháru neokusily hořkost porážky, vyzvou ze skupiny B druhý Start98 ze skupiny B.

Skupina D: FbC Panthers - FBC Štíři České Budějovice
Ve skupině D druhého kola Poháru České pojišťovny žen je očekáváno nejvyrovnanější utkání. Prvoligové hráčky Panthers, jakožto první družstvo ve skupině B prvního kola, hostí rovněž prvoligové České Budějovice. Jihočešky skončily v zahajovacím kole na druhé pozici skupiny A, a to pouhý bod za DDM Praha 10.

Skupina E: Florbalová akademie Mladá Boleslav - TJ Sokol Královské Vinohrady
Prvoligová Mladá Boleslav přivítá ve druhém kole extraligové Královské Vinohrady, které v prvním kole poháru ve skupině C neztratily jediný bod. Mladá Boleslav zaujmula druhé místo ve skupině D po jedné prohře s plzeňskou Slavií.

Skupina F: TJ Sokol Jaroměř - ELITE PRAHA
Poslední zápas, ve kterém budou moct prvoligoví fanoušci zajít na utkání s extraligovým týmem, se odehraje v Jaroměři, kam zavítá pražský tým ELITE. V nejvyrovnanější skupině prvního kola si florbalistky Sokola připsaly dvě vítězství a stejný počet porážek, což stačilo ve skupině A na třetí postupovou příčku.

Skupina G: FBŠ SLAVIA Plzeň - Florbal Soběslav
Druhý duel prvoligových týmů mezi sebou v rámci druhého kola poháru sehraje Plzeň se Soběslaví. Západočešky po úvodním kole ovládly skupinu D, Soběslav kvůli prohře s extraligovými Královskými Vinohrady obsadila až druhou pozici ve skupině C.

Obrázek