​​​​

DRUHÉ KOLO POHÁRU ČESKÉHO FLORBALU ŽEN DOHRÁNO

11. 10. 2019

V posledním zářijovém týdnu se dohrálo druhé kolo Poháru Českého florbalu žen a na dveře klepe osmifinále. O postup do dalšího kola se utkalo celkem dvacet čtyři týmů, ať už z extraligy žen nebo nižších soutěží. Bulldogs Brno, letošní nováčci Extraligy žen, například dokázali porazit zkušenější FBS Olomouc.

Florbalistky Bulldogs Brno, které si do nové sezóny vybojovaly Extraligu žen, si dokázaly poradit s FBS Olomouc díky výhře 5:2, gólem a dvěma asistencemi přispěla Pavlína Bačová. Brněnským týmům se b tomto kole dařilo, protože stejně jako Bulldogs zvítězily i Židenice, které porazily Pelhřimov 5:1.

Dalším extraligovým týmem, jemuž se povedlo potvrdit roli favorita, byl Tatran Střešovice, který porazil Texas Longhorns vysoko 14:3. Pěti brankami v dresu FBC Ostrava se v utkání s Florbalem Havířov blýskla Michaela Mlejnková, Ostrava zvítězila vysoko 14:1.

Neobvyklé výsledky nabídly i zápasy, ve kterých se objevily týmy hrající 1. ligu žen – tedy druhou nejvyšší soutěž. Největší, brankovým rozdílem zvítězila Florbalová akademie MB, která v zápase s Orlem  Rtyní v Podkrkonoší nastřílela sedmnáct branek a zároveň udržela čisté konto na své straně. Po deseti bodech za čtyři branky a šest asistencí nasbírala mladá dvojice hráček Eliška Mrázková a Eliška Horáková.

Odehrála se ale i vyrovnaná utkání, Mladé Naděje zvítězily nad Soběslaví až v prodloužení. Sokol Nové Strašecí pak vyřadil Chomutov rovněž v prodloužení.

V dalších utkáních porazil Litvínov České Budějovice, Plzeň si došlápla na Benešev a Hradec Králové vyřadil Světlou nad Sázavou.

V navazujícím kole přibudu další extraligové týmy: zapojí se FbŠ Bohemians, Chodov, Panthers Praha a Tigers z Jižního Města.