​​

DRUHÉ KOLO POHÁRU JE MINULOSTÍ

6. 9. 2015

Na první zářijový víkend bylo naplánováno druhé kolo Poháru České pojišťovny. Ve 28 odehraných duelech nebyla nouze o překvapivá vypadnutí favoritů, nečekané přestřelky, jasná vítězství nebo dokonce kontumaci. Celkem padlo za tři hrací dny 341 branek, což dělá v průměru 12 na zápas.

Nejjasnějšího vítězství dosáhli florbalisté Krnova, kteří dokázali zvítězit na hřišti Bohumína vysoko 21:4. Ještě v jednom zápase padlo dohromady 25 branek. V nevídané přestřelce zvítězil v domácím prostředí Spartak Třebíč nad Sokoly z Landžhotu 14:11. Bohužel nejsou zatím statistiky z těchto duelů k dispozici a tak se doposud nejproduktivnějšími hráči během víkendu stali benešovský Vorel s Brejchou hrající za Vosy, kteří oba zaznamenali shodně pět bodů.

Již ve druhém kole se museli rozloučit někteří favorité, již byli do této fáze nalosováni. Náchod překvapivě nestačil na Olymp (4:7), Trutnov podlehl ve východočeském derby Hradci Králové 4:9 a Wizardi alias DDM Praha 10 se musel sklonit v pražském souboji před Pantery 5:6 po prodloužení. Do nastavení se muselo jít rovněž v Domažlicích, kam přijely Rokycany. Vyrovnaný zápas rozhodl po 34 vteřinách prodloužení ve prospěch hostů Vlach.

Další překvapení nedopustily Karlovy Vary. Účastník Národní ligy – západ prohrával po první třetině s hořovickými Draky hrající středočeský přebor 1:3, ale ve zbylých čtyřiceti minutách zabral a radoval se nakonec z výhry 6:3. Parádní otočení zápasu se povedlo v domácím prostředí Chrudimi. Piráti sice prohrávali po dvou periodách 1:5, ale závěrečnou část vyhráli v poměru 6:1 a celkově se tak radovali z výhry 7:6. Nevídaný obrat dovršil v 55. minutě Jonáš.

V rámci druhého kola došlo bohužel i ke kontumaci. V brněnském souboji Sokolů se nedostavil k zápasu ten s římskou číslicí III a tak bylo utkání kontumováno 5:0 ve prospěch Sokola Brno I. Na víkendový duel druhého kola nebudou vzpomínat dobře také florbalisté Bystřice. Mazánek s Dvořákem oblékající její dres dostali totiž ve stejnou dobu osobní tresty a Hroši ze Žďáru nad Sázavou nabídnutou příležitost dokonale využili a dotáhli zápas do vítězného konce.

Nejvíce vyloučených ale bylo nakonec v utkání mezi Texasem a Lovosicemi. Ve velice nervózním střetnutí dostalo celkem dvanáct hráčů menší trest. Lovosice zarazily domácímu týmu rozhodující úder v prostřední periodě, kdy se dokázali prosadit dvakrát při vlastním oslabení. Texasané se probudili až poté, ale šestigólové manko již nesmazali a prohráli 4:6.

Kompletní výsledkový servis a aktuálního pohárového pavouka najdete ZDE.