{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DRUHÉ KOLO POHÁRU JIŽ TENTO VÍKEND

Obrázek ke článku
31. 8. 2015

Úvodní základní skupiny Poháru České pojišťovny jsou již minulostí. Z celkového počtu 85 týmů jich postoupila dále necelá padesátka – 49. K úspěšným celkům se přiřadí do vyřazovací ho pavouka i sedmička nasazených. Druhé kolo už je naplánováno hned na následující víkend a nouze nebude ani o pikantní souboje.

Téměř v každém kraji se při pohledu na pavouka najde dvojice, kde je již nyní jasné, že o náboj v zápase bude postaráno. Na západě Čech to bude určitě souboj Rokycan s Domažlicemi. Střetnutí obou celků ze stejné divize nabídne určitě stejně vyrovnané střetnutí, jako byla ta v minulé sezoně. V obou případech se vloni radovaly Rokycany, které vyhrály domu 4:2 a na půdě soupeře poté 5:4 po nájezdech.

 Ve východní části Čech utvořily zajímavý pár pro druhé kolo Trutnov a Hradec Králové. Rovněž v tomto případě se bude jednat o zápas mezi dvěma celky ze stejné divize. Mírnějšími favority budou ale přeci jen florbalisté Trutnova, jež v minulé sezoně obsadili třetí příčku, kdežto Hradečtí skončili až na osmé pozici. Oba duely v minulém ročníku byly velice vyrovnané a oba soupeři si připsali každý jednu výhru z domácího prostředí.

Do třetice uvidí divizní souboj i hlavní město, kde florbalové hole zkříží Panteři s Wizardy DDM Prahou 10. Doma sice budou hrát hůře postavení Panthers z minulé sezony, ale domácí prostředí v zápasech těchto týmů nehraje až tak velkou roli, poněvadž v předešlých dvou zápasech se vždy z výhry 6:5 radovali hosté.

Atraktivní souboj dvou účastníků Národní ligy bude k vidění v Bystřici nad Pernštejnem, kam přijedou Hroši ze Žďáru nad Sázavou. Florbalový fanoušek si zde přijde určitě na své, neboť ve vzájemných duelech nastříleli oba soupeři dohromady 24 branek.  

Hodně vypjatý duel nabídne také Vysočina. O postup do třetího kola si to zde totiž rozdají Jihlava hrající Divizi a Draci z Havlíčkova Brodu, jakožto zástupci Národní ligy. Role favorita je zde jasná v podobě Havlíčkova Brodu.   

Opravdové derby se odehraje v Brně. Jihomoravská metropole přivítá totiž zápas dvou celků, které mají stejný název. Sokol Brno III, jenž hraje přebor mužů, se v domácím prostředí utká se Sokolem Brno I. To přijede k zápasu jako velký favorit, neboť je to zástupce Národní ligy – východ.

Posledním regionálním duelem, kterému se dá v určitém slova smyslu považovat za derby, bude zápas mezi Prostějovem a Přerovem. I zde se ale bude jednat o souboj Davida s Goliášem, poněvadž hosté hrají Divizi, zatímco Prostějovští pouze Regionální ligu.

Program 2. Kola Poháru České pojišťovny

 Floorball Club Falcon – Fbc Strakonice
1. FbK Tábor – SK Florbal Benešov
Pacovští Honzíci – FBC Štíři České Budějovice
TJ Jiskra Domažlice – Fbc Rokycany
FBK Ježci Rožmitál – 1. FBC DDM Děčín 4
FBC Texas – ASK Lovosice – LFP
Red Dragons Hořovice – FB Hurrican Karlovy Vary
FbC Hradec Králové – DTJ Trutnov
FBK Piráti Sokol Chrudim – Pionýr-PS Akademie Sportu
FBC Kolín – Orel Rtyně v Podkrkonoší
FbK Olymp Praha – Florbal Náchod
FbC Panthers – DDM Praha 10
FA MB – TJ Sokol Kobylisy
FBK Vosy Praha – FBK Gladiators Česká Lípa
FBC Příbram – FBŠ SLAVIA Plzeň
FBŠ Jihlava – Erupting Dragons H. Brod
FBC Peaksport Litomyšl – Snipers Třebíč
ASK Bystřice n. P. – Hippos Žďár n/S
TJ Spartak Třebíč – TJ Sokol Landžhot
SFK Kozel Počenice – ZŠ Horní (Brno)
FbC Slavkov – FBK Spartak Hluk
Sokol Brno III – Sokol Brno I
1. SC Bohumín‘ 98 – FBC Orca Krnov
FbC Playmakers Prostějov – 1. FbK Eagles Orlová
FBC Sokol Frenštát p. R. – TJ Slovan Havířov
SK K2 Sportcentrum Prostějov – FBC Spartak Přerov
FBC Asper Šumperk – FbC Holešov
FBC Ossiko Třinec – Zlín Lions

Obrázek